ספורט ישראלי

ההבדל בין אויבים לאוהדים

אלי טביב טוען שמישהו מעולם הכדורגל ניסה לפגוע בו - כפי שעשה בעבר. המשטרה פסלה את הטענות הללו מספר פעמים ובכל זאת הבעלים של בית"ר ירושלים פוגע בתדמית של אוהדי הכדורגל והמשחק. הגיע הזמן שההתאחדות לכדורגל תגרום לעבריין המורשע אלי טביב לעזוב את המשחק אחת ולתמיד

אוריאל דסקל 13:2001.03.15

"אין לי אויבים" הוא ביטוי שמרבים לשמוע מאנשים שגורמים בעולם התחתון ניסו לחסל. זו לא דעה, זו המציאות. יותר מ-1,400 תוצאות גוגל מראות שהאנשים שטוענים שאין להם אויבים אבל בכל זאת ירו עליהם או ניסו לחסל אותם, נעים על הסקלה שבין זאב רוזנשטיין, דרך עבריינים ששרדו מטענים ברכבים ועד פליקס חלפון, הכדורגלן לשעבר שהסתבך בעולם הסמים ונורה בבטנו. "אין לי אויבים אבל המשטרה אומרת שיש לי", אמר פעם יעקב אלפרון, מספר שבועות לפני שנהרג מפיצוץ ברכבו ב-2008. בטח את הפצצה ברכב שמו לו חברים.

 

 

אלי טביב. האם אחרי שייגזר דינו ההתאחדות תרחיק אותו מהכדורגל? אלי טביב. האם אחרי שייגזר דינו ההתאחדות תרחיק אותו מהכדורגל? צילום: עוז מועלם

 

אתר פוסטה של כתב הפלילים אמיר זוהר, מלא באנשים שטוענים שאין להם אויבים.

 

אלי טביב, שבלילה ירו לעברו אלמונים וכמה דקות אחרי כבר האשים אוהדי כדורגל בניסיון הפגיעה בו, טען שאין לו אויבים והוא בכלל לא עושה עסקים בישראל. זו לא הפעם הראשונה שהוא טוען את זה. "אין לי אויבים, אבל החלטתי להתקין מצלמות", אמר לפני שנה בדיוק בבית המשפט שהרשיע אותו בהכאת נער והשמדת ראיות.

 

טביב, יש לציין, אומר כבר שנים רבות שמי ששונא אותו (למרות שאין לו אויבים) אלו אוהדי קבוצות ואתמול חזר על המנטרה: "אני בטוח שאלו רק אנשים שקשורים לכדורגל", אמר. " אין קשר לעסקים. תעשו חושבים לבד, מי לא אוהב אותי. אין לי שונאים או אויבים פה בישראל, אין לי קשר לעסקים מפוקפקים, לא רבתי עם אף אחד".

 

באוקטובר 2013 התגלה רימון רסס מתחת למכוניתו של טביב, אך לא התפוצץ. המשטרה פסלה את האפשרות שמדובר באוהדי כדורגל וחושדת שמדובר בעבריינים שסוחטים את טביב - זה כיוון החקירה.

 

עוד לפני כן, נזרקו לעבר ביתו רימון הלם ורימון עשן. גם אז, טביב ואנשיו האשימו אוהדי כדורגל בעניין הזה אך המשטרה לא מצאה לנכון להאשים אוהדי כדורגל באירועים.

 

האשמת "אנשים שקשורים בכדורגל" חמורות וההתאחדות לכדורגל ומנהלת הליגה לא צריכות לעבור על זה בשתיקה. אוהדי כדורגל מגיעים להפגין מול בתים של בעלי קבוצות והם לא עושים זאת בנימוס רב, אבל משום מה רק לבית של אלי טביב הם מגיעים חמושים ורעולי פנים. יעקב שחר הוא כבר שני עשורים בעלים של קבוצה בליגה, ולא עשו לו זאת, גם לא לאיזי שרצקי או לאלונה ברקת. אפילו לא ללוני הריצקוביץ', שהיה שנוא ביותר על אוהדי מכבי תל אביב.

 

מלבד טביב, בעל הקבוצה היחיד שדיווח על איומים רציניים על חייו היה ירון קוריס, לשעבר הבעלים של הפועל רמת גן, וזה מכיוון שהיה בחובות עתק לשוק האפור.

 

ובכלל, כמה מקרי ירי בעשור האחרון היו קשורים לאוהדי כדורגל? מקרי ירי לא לאומני בישראל קשורים בדרך כלל לגורמים פליליים שאינם קשורים לכדורגל.

 

אלי טביב אומר שהוא ישקול את המשך דרכו בכדורגל בגלל המקרה האחרון. ובכן, בכל מקרה הגיע הזמן שאלי טביב, שהורשע כבר בהתחזות לאדם אחר במטרה להונות, בשימוש במסמך מזויף, בזיוף וקבלת דבר במרמה (עבירות בגינן נגזר דינו לשישה חודשי מאסר על תנאי וקנס כספי), הפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו (עבירה בגינה נגזר דינו לשישה חודשי מאסר על תנאי) ולאחרונה בהשמדת ראיות ופציעה בנסיבות מחמירות של נער בן 17, יעזוב את הכדורגל.

 

ואם הוא לא רוצה, מוסדות הכדורגל צריכים להעזיב אותו - כפי שהכריחו את מכבי פתח תקווה להרחיק מכל פעילות את המנכ"ל איציק לוזון שהורשע במעורבות בפרשת סחיטה. ההתאחדות לכדורגל צריכה להרחיק את אלי טביב מהכדורגל למען התדמית של המשחק שהיא אחראית עליו.

 

בכל מקרה, ביום שני (מחר) אמור להינתן גזר הדין בעניינו של טביב, לאחר שהורשע בפציעה בנסיבות מחמירות של נער בן 17, אוהד הפועל ת"א. לצד השמדת ראיות ושיבוש הליכי משפט.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x