$
ספורט ישראלי

שלוש ארבע ולעבודה

הפועל ירושלים צריכה להתנהל נכון כמה שנים טובות, לפני שהיא באמת מתחרה ראש בראש עם מכבי תל אביב

אוריאל דסקל 15:2323.02.15

תייר אחד הגיע לטירת לונגליט בסומרסט, אנגליה והתרשם עמוקות ממדשאות הדשא הנאות והרכות למגע. הוא עצר ליד הגנן ושאל מה הסוד שלו.

שחקני הפועל ירושלים אמש. בשביל להתחרות עם מכבי תל אביב, הווינרית הנצחית, הקבוצה שהדורסנות, היא חלק מהמסורת שלה, צריך לעבוד קשה, במשך הרבה מאוד זמן ועם מחשבה לטווח הארוך שחקני הפועל ירושלים אמש. בשביל להתחרות עם מכבי תל אביב, הווינרית הנצחית, הקבוצה שהדורסנות, היא חלק מהמסורת שלה, צריך לעבוד קשה, במשך הרבה מאוד זמן ועם מחשבה לטווח הארוך צילום: אורן אהרוני

 

הגנן ענה: "זה די קל. כל מה שצריך לעשות זה לחשוף את הדשא באופן אחיד לשמש - זה אומר לצמצם את הצל של צמחים ועצים. צריך לשפר את הניקוז של המים כדי שלא יווצרו שלולית. חייבים לעקור עשבים שוטים כל יום ולהילחם נגד כל רמז של טחב. צריך לעשות חורים באדמה כדי שתנשום ולמלא את החורים עם חול נקי. וצריך להשקות את הדשא במקומות ספיציפיים, ללמוד אותו ולדעת מתי הוא צריך מים ומתי לא. וזהו. תעשה את זה 200 שנה ותהיה לך בדיוק אותה מדשאה בבית".

 

הפועל ירושלים, בשנתו השנייה של קבוצת אורי אלון כבעלים, צריכה לדבר עם הגנן הזה מלונגליט. בשביל להתחרות עם מכבי תל אביב, הווינרית הנצחית, הקבוצה שהדורסנות היא חלק מהמסורת שלה, צריך לעבוד קשה, במשך הרבה מאוד זמן ועם מחשבה לטווח הארוך.

 

אורי אלון, הכריז לא פעם על כך שהוא לא רוצה להיות מקום שני וש"ה-NBA הוא המודל שלי ולא מכבי תל אביב". אולם בשביל להצליח בירושלים, להצליח בישראל, הוא צריך למצוא את המודל הנכון לירושלים ולישראל. ולדבוק בו. אולי לא 200 שנה, אבל הרבה זמן.

 

המודל הנכון הוא לא להיות מכבי תל אביב ב'. צריך להיות הפועל ירושלים. למצוא את הזווית הייחודית שלה, את כשל השוק שיאפשר לה להשיג יתרון יחסי על מכבי תל אביב, להשיג את "השטאנץ" ולבנות מסורת. ככה כמה שנים טובות ואז אפשר יהיה לראות את הפועל ירושלים במאני טיים - ראש בראש נגד מכבי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x