$
ספורט עולמי

הבריחה ללוס אנג'לס: שתי קבוצות פוטבול מציעות לבנות אצטדיון ב-1.7 מיליארד דולר

קבוצות ה-NFL סן דייגו צ'רג'רס ואוקלנד ריידרס מציעות לבנות אצטדיון בעלות של 1.7 מיליארד דולר בפרבר של לוס אנג'לס, אותו יחלקו כאצטדיון הבית שלהן

שירות כלכליסט 14:5522.02.15

קבוצות הפוטבול סן דייגו צ'רג'רס ואוקלנד ריידרס מציעות לבנות אצטדיון בעלות של 1.7 מיליארד דולר בפרבר של לוס אנג'לס, אותו יחלקו כאצטדיון הבית שלהן.

 

 

 

הקבוצות ציינו כי הן ימשיכו לחפש מימון ציבורי לאצטדיונים החדשים בערים שלהן, אך בו זמנית הצ'רג'רס והריידרס מפתחים הצעה להקמת אצטדיון במימון פרטי בקרסון, קליפורניה, זאת במקרה שלא ישיגו הסכמים לאצטדיונים בסן דייגו ובאוקלנד עד סוף 2015.

 

"אנחנו מקדמים את הרעיון של אצטדיון בקרסון מסיבה אחת פשוטה: אם לא נמצא פתרון קבוע בשווקים המקומיים שלנו, לא תהיה לנו ברירה אלא לחפש אפשרויות אחרות שיבטיחו את העתיד הכלכלי של הקבוצות שלנו", נכתבה בהצהרה משותפת שפרסמו הקבוצות."שתי הקבוצות עובדות כל אחת בשוק המקומי שלה כדי למצוא פתרון לאצטדיונים כבר מספר שנים, עד כה ללא הצלחה".

 

ללוס אנג'לס, השוק השני בגודלו בארה"ב, אין קבוצת NFL מאז עזבו הריידרס בחזרה לאוקלנד והראמס עזבו לטובת סנט לואיס ב-1995.

 

הדמיית האצטדיון הדמיית האצטדיון צילום: רויטרס

 

סטן קרונקי, הבעלים של הראמס, הכריז בינואר כי יחבור לסטוקברידג' קפיטל גרופ לבניית אצטדיון בתפוסה של 80 אלף מושבים באינגלוווד, פרבר נוסף של לוס אנג'לס.  

 

כל קבוצה שתעבור ללוס אנג'לס בעונת 2016, לפני שהאצטדיון החדש יהיה מוכן, תשחק ככל הנראה ברוז בול או בקוליסיאום. המעבר של שתי הקבוצות ללוס אנג'לס יהיה אירוע הספורט המשמעותי ביותר בלוס אנג'לס בשלוש השנים האחרונות, שכללו את המכירה של קבוצת הבייסבול הלוס אנג'לס דודג'רס ב-2.15 מיליארד דולר, המכירה של קבוצת הכדורסל לוס אנג'לס קליפרס ב-2 מיליארד דולר וזכייה של הלוס אנג'לס קינגס פעמיים בגביע סטנלי בהוקי.

 

מה-NFL נמסר כי לא יאפשרו לאף קבוצה לעבור לפני עונת 2015.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x