$
ספורט עולמי

דייגו קוסטה נלחם על התדמית שלו

קוסטה אמנם מייצג כיום את ספרד בזירה הבינלאומית, אך הוא לא שכח היכן גדל - והקים בית ספר בעיל הולדתו לאגארטו

שירות כלכליסט 14:3919.02.15

לדייגו קוסטה אין מוניטין טוב במיוחד בקרב האוהדים של הקבוצות היריבות, אך נראה דווקא שהחלוץ של צ'לסי הוא אדם נחמד בהרבה מחוץ למגרש. קוסטה (26) צבר רשימה ארוכה של תקריות לא נעימות על המגרש, אך מנגד הוא הקים בית ספר במולדתו ברזיל. קוסטה אמנם מייצג כיום את ספרד בזירה הבינלאומית, אך הוא לא שכח היכן גדל - והקים בית ספר בעיר הולדתו לאגארטו.

 

 

דייגו קוסטה. מייצג את ספרד אבל לא שוכח את ברזיל דייגו קוסטה. מייצג את ספרד אבל לא שוכח את ברזיל צילום: איי אף פי

 

"התחלתי את הפרויקט הזה בעזרת הסוכן שלי, והמטרה העיקרית היא לפתוח בפני הילדים האלה דלתות שלא היו פתוחות לפני", סיפר בראיון שפורסם באתר האינטרנט הרשמי של צ'לסי. "רציתי לעזור להרחיק את הילדים מהרחובות ומהסמים, ובית הספר יכול רק להביא דברים חדשים לילדים האלה. יש פה יותר מה להרוויח מאשר להפסיד.

 

"בית הספר עדיין לא הפך למשהו גדול. רציתי להחזיר משהו לעיר, לכן יצרתי את הפרויקט הזה. לאגארטו היא עיירה קטנה, כך שהפרויקט יתפתח לאיטו. יש לנו אנשי מקצוע מעולים שעובדים שם. לילדים יש אוכל, תרופות טובות, איכות חיים גבוהה, דבר לא חסר. המאמנים תמיד שמחים ופתוחים לעזור עם הכל. חלק מהילדים אולי לא יהפכו לשחקני כדורגל מקצועיים בעתיד, אך הם יהיו אנשים טובים יותר. המטרה העיקרית היא חינוך, ולא כדורגל. אני רוצה שהילדים ילכו לבית הספר ולא יבריזו. אין לי מטרה להשגת רווח, ואני שמח שיש את בית הספר הזה".

 

שחקני הכדורגל מקבלים לפעמים יחס קשה מהאוהדים ומהתקשורת, ובמקרה של קוסטה הביקורת מוצדקת לרוב. אך חייבים לשבח אותו על המעשה.

 

 

זלאטן. למען הילדים הרעבים זלאטן. למען הילדים הרעבים צילום: איי פי

 

זלאטן גם משפר תדמית

 

מוקדם יותר השבוע, שחקן עם תדמית בעייתית משלו, זלאטן איברהימוביץ', העלה למודעות את המאבק ברעב העולמי בעזרת קעקועים זמניים על גופו, אותם חשף לאחר שכבש שער במדי קבוצות במדי קבוצתו. בכך זלאטן השבדי חשף את WFP, גוף שדואג לאנשים רעבים ברחבי העולם. על גופו מופיעים 50 שמות של אנשים רעבים שזכו לעזרה מהארגון. "יש לי תומכים בכל רחבי העולם. מעכשיו אני רוצה שהתמיכה הזו תלך לאנשים שסובלים מרעב, הם האלופים האמיתיים. לכן מעכשיו כשתשמעו את השם שלי, אתם תחשבו על השמות שלהם אמר זלאטן.

 

זלאטן הבקיע כבר בדקה השנייה, ומיד הוריד את החולצה כדי להציג את הקעקועים, ואף ספג על כך כרטיס צהוב, כמקובל על פי החוקה. "כל אחד מ-805 מיליון האנשים סובל מרעב בעולם ויש לו שם, קול, סיפור לשתף", ציינה יושבת ראש הארגון, מרינה קטנה. "זלאטן קיבל את האתגר והוא רוצה להעביר את הסיפורים שלהם דרך עורו כדי שהעולם לא ישכח אותם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x