$
ספורט עולמי

בית משפט הורה ללאנס ארמסטרונג להחזיר את הכספים בהם זכה

בית משפט לגישור בטקסס הורה ללאנס ארמסטרונג לשלם בחזרה 10 מיליון דולר שהרוויח עבור הזכייה בטור דה פרנס בשנים 2002,2003 ו-2004

שירות כלכליסט 17:0817.02.15

בית משפט לגישור בטקסס הורה ללאנס ארמסטרונג לשלם בחזרה 10 מיליון דולר שהרוויח עבור הזכייה בטור דה פראנס בשנים 2002,2003 ו-2004.

 

 

 

 

לאנס ארמסטרונג. לפי ההערכות בניו יורק טיימס, השווי האישי של ארמסטרונג עמד על 125 מיליון דולר ב-2012. באוגוסט, ארמסטרונג סיפר בראיון כי הוא ממשיך להאמין שזכה בשבעה טורנירי טור דה פרנס ללא רמאות. לאנס ארמסטרונג. לפי ההערכות בניו יורק טיימס, השווי האישי של ארמסטרונג עמד על 125 מיליון דולר ב-2012. באוגוסט, ארמסטרונג סיפר בראיון כי הוא ממשיך להאמין שזכה בשבעה טורנירי טור דה פרנס ללא רמאות. צילום: אי פי איי

 

ארמסטרונג (43), הרוויח מיליוני דולרים בתשלומי בונוס מחברת SCA פרומושיונס מדאלאס עבור הזכיות שלו בתחרות האופניים בין 2001-2003, זאת במסגרת הסכם עם קבוצת רשות הדואר האמריקאית, שהרוכב האמריקאי הוביל. אולם לאחר שבינואר 2013 הודה בראיון טלוויזיוני עם אופרה וינפרי שרימה לאורך כל הקריירה שלו, חברת SCA פנתה לבית המשפט בתביעה לקבל בחזרה את הכספים ששילמה.

 

בהצהרה שפרסמה באתר האינטרנט שלה, הכריזה SCA: "פיצויים בגובה 10 מיליון דולר, שחייבים לשלם ישירות ל-SCA, הם לפי ההערכות הקנס הגבוה ביותר שהוטל על אדם פרטי בהיסטוריה של מערכת המשפט האמריקאית".

 

בוב האמאן, נשיא ומייסד החברה הוסיף: "אנחנו מרוצים ביותר מהתוצאה. קשה לתאר כמה נזק רשת השקרים של לאנס ארמסטרונג גרמה ל-SCA, אך זה צעד ראשון טוב לעבר תיקון הנזק".

 

זו האחרונה בשורה של מכות שהוטחו באלוף שסרח, שלפני שנחשפה שערוריית הסמים שלו הספיק לזכות 7 פעמים בטור דה פרנס ונחשב היה לאחד מרוכבי האופניים הטובים ביותר בכל הזמנים.

 

בדצמבר בעת שנהג ברכב השטח שלו נכנס בשתי מכוניות חונות בקולורדו, אולם הוא עזב את המקום מבלי להתקשר למשטרה. בת הזוג שלו, האנה הנסן ניסתה בתחילה לקחת על עצמה את האשמה, אך בסופו של דבר נאלצה להודות כי עשתה זאת בניסיון למנוע משמו לעלות שוב לכותרות.

 

בראיון עומק ששודר ב-BBC בינואר, ארמסטרונג הודה כי אם היה יכול לחזור אחורה בזמן, הוא כנראה היה עדיין משתמש בחומרים אסורים.

 

הגוף האמריקאי ללחימה בסמים בספורט, ה-USADA שלל מארמסטרונג את 7 הזכיות שלו באוקטובר 2012. ב"החלטה השקולה" שלו הגוף ציין ארמסטרונג הוכיח ללא כל ספק שקבוצת האופניים שבראשה עמד ארמסטרונג "ניהלה את תכנת הסמים המתוחכמת, המקצועית והמצליחה ביותר בהיסטוריה של הספורט".

 

צרותיו של ארמסטרונג עוד רחוקות מלהסתיים. הממשלה הפדראלית וחברו לשעבר לקבוצה פלויד לנדיס הגישו נגדו גם כן תביעות.

 

לפי ההערכות בניו יורק טיימס, השווי האישי של ארמסטרונג עמד על 125 מיליון דולר ב-2012. באוגוסט, ארמסטרונג סיפר בראיון כי הוא ממשיך להאמין שזכה בשבעה טורנירי טור דה פרנס ללא רמאות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x