$
ספורט עולמי

טים דאנקן הפסיד יותר מ-20 מיליון דולר

דאנקן, שחקנה של סן אנטוניו ספרס, שנבחר 15 פעמים למשחק האולסטארס, הפסיד את הכסף בשל השקעות גרועות, שעומדות כעת במרכזה של תביעה שהגיש נגד יועצו הפיננסי לשעבר

שירות כלכליסט 16:1101.02.15

טים דאנקן, כוכבה של אלופת ה-NBA סן אנטוניו ספרס, הפסיד יותר מ-20 מיליון דולר בשל השקעות גרועות, שעומדות כעת במרכזה של תביעה שהגיש ביום שישי נגד יועצו הפיננסי לשעבר, כך לפי מקורב לנושא, שביקש להישאר בעילום שם.

לדבריו, הפסדים שספג בין 2005 ל-2013 נחשפו במסגרת בדיקת מצבו הפיננסי כחלק מהליך הגירושים שלו. דאנקן הגיש את התביעה נגד יועצו לשעבר בבית המשפט בטקסס, בה הוא טוען ששוכנע לבצע את ההשקעות על אף ניגוד אינטרסים שגרם לו בסופו של דבר ל"הפסד משמעותי".

 

שחקן הכדורסל מאשים כי צ'רלס בנקס הסתיר את האינטרסים שלו בהזדמנויות ההשקעה עליהן המליץ לדאנקן.

 

"לאורך תקופה של 17 שנים, השקעתי בשורה של מיזמים שהוצגו בפני על ידי צ'רלס בנקס, מתוך הבטחה שאנחנו עובדים ביחד למען הביטחון הפיננסי ארוך הטווח של המשפחה שלי", מסר דאנקן בהצהרה. "בנקס ניצל את הכוונות הטובות שלי ואת מערכת היחסים בינינו לטובתו האישית וגרם לי להפסדים משמעותיים. אני עצוב לגלות שהשם שלי יצטרף לרשימת הספורטאים שנפלו קרבן להתנהלות שגויה מסוג זה".

 

טים דאנקן, סן אנטוניו ספרס טים דאנקן, סן אנטוניו ספרס צילום: איי פי

 

דאנקן (38), סיפר כי הכיר את בנקס ב-1998, בשנתו הראשונה ב-NBA. לפי התביעה, בעקבות לחץ שהפעיל בנקס, השחקן הסכים להשקיע כמה מיליוני דולרים במלונות, מוצרי טיפוח, מזכרות ספורט ויקבים, שהיה בבעלות היועץ או שהיה לו אחזקות פיננסיות בהם.

 

בנקס מגדיר עצמו כמשקיע פרטי, ולטענתו דאנקן משתמש בתביעה כדרך להתחמק מהשקעות בשותפות מוגבלת. בראיונות שקיים טען כי הוא ודאנקן הם בשותפות מוגבלת במספר עסקאות, ושהוא לא שימש כיועצו הפיננסי של השחקן מאז 2007.

 

ריצ'רד דניש, אחד מעורכי דינו של דאנקן, לא הגיב לבקשות לקבלת תגובה.

 

דאנקן מאשים כי בנקס הונה אותו באמצעות הלוואה בגובה 7.5 מיליון דולר לגיימדיי אינטרטיינמנט, חברה שלטענתו בנקס הוא בעל השליטה שלה. דאנקן אף טוען שהחברה השיגה הלוואה בנקאית בגובה 6 מיליון דולר באמצעות זיוף החתימה שלו.

 

"מתוך הכרה בכך שספורטאי מרוויח כסף רק לאורך מספר מוגבל של שנים, דאנקן רצה להשקיע את ההכנסות שלו בצורה זהירה ונבונה, כדי להבטיח עתיד יציב למשפחתו", נכתב בתביעה.

 

"בנקס גם עודד, קידם, תמרן וייעץ לדאנקן להשקיע במספר יקבים ובקרנות השקעה שבשליטתו", נטען בתביעה. "בנקס השתמש ביקבים ובקרנות האלה כדי להבטיח לעצמו הכנסה משמעותית, אך הם לא הניבו דבר לדאנקן".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x