$
ספורט ופוליטיקה

פיפ"א התחייבה לסייע בשיקום מתקני ספורט בעזה

משלחת מטעם הפדרציה הבינלאומית לכדורגל הגיעה לביקור ברצועה, ראשון זה 12 שנה, והבטיחה להשקיע מיליון דולר ב-20 פרויקטי בנייה

שירות כלכליסט 16:2107.01.15

לקראת ההשתתפות של נבחרת פלסטין בטורניר גביע אסיה בכדורגל , משלחת מטעם פיפ"א הגיעה לביקור בעזה, כדי לראות ממקור ראשון את הקשיים של הנבחרת בשל נזקי צוק איתן.

  

 

 

צוק איתן. פיפ"א התחייבה לעזור לשקם את האצטדיונים, שנפגעו במהלך מבצע צוק איתן בקיץ, ובכוונתה להעביר 1 מיליון דולר ל-20 פרויקטי בנייה מחדש. צוק איתן. פיפ"א התחייבה לעזור לשקם את האצטדיונים, שנפגעו במהלך מבצע צוק איתן בקיץ, ובכוונתה להעביר 1 מיליון דולר ל-20 פרויקטי בנייה מחדש. צילום: איי אף פי

 

המשלחת של פיפ"א בהובלת מנהל הפיתוח של אסיה בארגון, דויד בוריה, היא הראשונה המבקרת במקום מזה 12 שנה, ולפי הדיווחים עוכבה במשך חמש שעות במעבר הגבולות, כתוצאה מכך פספסו משחק מתוכנן בין שתי קבוצות מעזה.

 

בעת הביקור באצטדיון ירמוק שנפגע מהפצצות, בוריה נשמע אופטימי וטען כי הביקור הזה מהווה את תחילת "שיתוף פעולה מוצלח".

 

פיפ"א התחייבה לעזור לשקם את האצטדיונים, שנפגעו במהלך מבצע צוק איתן בקיץ, ובכוונתה להעביר 1 מיליון דולר ל-20 פרויקטי בנייה מחדש.

 

"לאחר סיום 20 הפרויקטים, נשיא פיפ"א ספ בלאטר יבוא לטקס הפתיחה", מסר בוריה. "פיפ"א תומכת בכדורגל ברצועת עזה באמצעות הענקת סיוע והעברת חומרים".

 

ראש פדרציית הכדורגל הפלסטינית, נאפז אוקשה, אמר כי הכסף שתורמת פיפ"א יאפשר התקנת דשא מלאכותי ב-20 אצטדיונים, וטקס הפתיחה יוכל להתקיים כבר בתחילת הקיץ השנה.

 

פדרציית הכדורגל ממשיכה להתמודד עם אתגרים ייחודיים. בנובמבר פשטו על המטה שלה והעובדים תוחקרו. נשיא פדרציית הכדורגל של אסיה (AFC), שייח סלמן בין איברהים אל חליפה, גינה את המהלך וטען כי הוא מציב "תקדים מסוכן שמחייב את משפחת הספורט העולמית להתאחד ולתמוך ב-PFA".

 

ההשתתפות הקרבה בגביע אסיה וביקור של נשיא פיפ"א, שהתחייב לשמש כ"שגריר של העם הפלסטיני", בהמשך השנה לטקס פתיחת האצטדיונים, עשויים להוביל לזמנים טובים יותר לנבחרת הפלסטינית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x