$
חסויות וזכויות שידור

אחרי 14 שנה, ג'נרל מוטורס נוטשת את ה-NFL

ענקית הרכב האמריקנית לא תמשיך את חוזה החסות שלה עם ליגת הפוטבול של ארה"ב. אחת מהסיבות: פרשיות האלימות בהן מעורבים שחקני הליגה

שירות כלכליסט 15:5206.01.15

ג'נרל מוטורס, אחת הספונסריות הוותיקות של ה-NFL, מתכוונת לסיים את ההתקשרות שלה עם ליגת הפוטבול. החוזה החל ב-2001, בעוד שב-2009 מכונית ה-GMC הפכה לרכב הרשמי של הליגה, בנוסף, חברת הרכב יצאה במספר קמפיינים מצליחים המשלבים כוכבי NFL כמו הפרסומת "השתלטו על הרגשות שלכם" מ-2014, בכיכובו של קליי מתיוס. פעילויות שיווק נוספות כללו רכב של החברה שהסיע את השחקנים הצעירים לפעילויות יום הדראפט, הענקת חסות לשדרת הסופרבול המצליחה שנפתח לכבוד המשחק השנה במנהטן.

 

 

 

 

ג'נרל מוטורס. החוזה החל ב-2001, בעוד שב-2009 מכונית ה-GMC הפכה לרכב הרשמי של הליגה ג'נרל מוטורס. החוזה החל ב-2001, בעוד שב-2009 מכונית ה-GMC הפכה לרכב הרשמי של הליגה צילום: אי פי איי

 

החוזה מסתיים בתום העונה וספק גדול אם ג'נרל מוטורס תחדש אותו.

 

השותפות הזו העניקה לג'נרל מוטורס גישה למאגר של אוהדים שרופים ואת היכולת לאכוף את דימוי המותג שלהם. בנובמבר האחרון, נשבר שיא מכירות רכבי ארבע על ארבע של החברה, על רקע ההוצאות הכבדות על פרסום במשחקי הפוטבול וירידה של מחירי הדלק. 

 

ב-NFL הרוויחו ב-2013 למעלה מ-1 מיליארד דולר מחוזי ספונסרשיפ, הודות בין השאר לחוזים עם יצרניות רכב כמו ג'נרל מוטורס, שלפי הדיווחים שילמה מעל 25 מיליון דולר בשנה במסגרת החוזה. ג'נרל מוטורס הוציאה 173 מיליון דולר בעונת 2013, שהפכו אותה למפרסמת השנייה בגודלה בליגה.

 

לא ברורה הסיבה להפסקת השותפות, אך ייתכן שהיא קשורה לשערוריות אלימות שנקשרו העונה לכמה שחקני NFL. ייתכן גם שהסיבה לאי חידוש החוזה עם ה-NFL קשורה לחוזה החסות בשווי של יותר מ-550 מיליון דולר שיש ל-GM עם מנצ'סטר יונייטד.

 

העזיבה המתקרבת של ג'נרל מוטורס פותחת פתח לחברות אחרות שיוכלו להיכנס למלא את החלל הזה. כפי שכבר ציינו, ל-NFL אוהדים רבים, וההזדמנות למותגים אחרים למלא את חור הספונסרשיפ הזה בוודאי תמשוך יצרניות רכב כמו טויוטה, פורד והיונדאי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x