$
רכישות

פייטון מאנינג מעוניין להיות בעלים של קבוצת NFL

הקוורטרבק של קבוצת דנבר ברונקוס הביע בעבר עניין בבעלות של קבוצת NFL וייתכן שבתום העונה יוביל קבוצת רכישה ביחד עם מנכ"ל פד אקס לרכישת טנסי טיטאנס

שירות כלכליסט 15:1017.12.14

פייטון מאנינג, הקוורטרבק של קבוצת דנבר ברונקוס, חייב יהיה בסוף העונה הנוכחית לקבל החלטה חשובה לגבי המשך הקריירה שלו. מנהלי הקבוצה לא בטוחים מה יחליט, שכן לא חסרות לכוכב העתידי של היכל התהילה אפשרויות לאחר שיפרוש מהמשחק. מאנינג הביע עניין בלהיות חלק מבעלות של קבוצת NFL. הרצון הזה שלו ידוע ברחבי הליגה. הוא מעוניין לפצוח בקריירה שנייה בדומה לזו של מנהל הקבוצה ג'ון אלווי.

 

פייטון מאנינג. יש לו קשרים עם טנסי פייטון מאנינג. יש לו קשרים עם טנסי צילום: אם סי טי

 

מאנינג נותר קרוב לבעלים של הבראונס, ג'ימי הסלאם – לפני שהסלאם רכש את הבראונס, השניים נהגו לשוחח לעיתים קרובות על האפשרות של בעלות משותפת על טנסי טיטאנס. מקורות בליגה מאמינים שהטיטאנס עשויים להיות מוצעים שוב למכירה בשנה הבאה, הנוכחות של מאנינג שם תועיל לא רק לבעלים הנוכחיים (במובן של ההשפעה שתהיה להצטרפות שלו למחיר המכירה), אלא גם לבעלים הפוטנציאליים החדשים, שיהיו מעוניינים גם כן במאנינג.

 

הבעלים הוותיק של הטיטאנס, באד אדאמס, מת בשנה שעברה, וחתנו, טומי סמית מכהן מאז כבעלים. אולם לפי המקורות לא כל בני המשפחה רוצים לשמור על הקבוצה בטווח הארוך, והמחיר שהשיגו הבילס שעמד על קרוב ל-1.4 מיליארד דולר, על אף היעדר אצטדיון הולם - הובילה לכך שבנקאי השקעות וסוחרים פוטנציאליים יוצרים קשר עם בני המשפחה.

 

לפי ההערכות, הטיטאנס יוכלו להימכר עבור מעט יותר מ- 2 מיליארד דולר. בהתחשב בכך שב-NFL פועלים להקים קבוצות בלוס אנג'לס ובלונדון, העובדה שקבוצה בשוק קטן יותר תשיג סכום בסדר גודל הזה, תעניק דחיפה לשערוך הכולל של הקבוצות בשווקים הגדולים. למאנינג ולמשפחתו יש קשרים קרובים לטנסי, שם שיחק במכללה. מעבר לכך, אחת הסיבות שהוא היה כל כך קרוב לבחור לשחק בטיטאנס לאחר שסיים את החוזה שלו בקולטס, הייתה האפשרות שאולי יום אחד יצטרף לקבוצת הבעלות (באותה תקופה האפשרות עלתה כשהסלאם שקל את הרכישה). הסלאם קרוב לוודאי שיפנה שוב למאנינג לגבי אפשרות דומה, אם יחליט לתלות את הנעליים. העניין שמביע מאנינג בטיטאנס ידוע גם לבעלים פוטנציאליים אחרים של הקבוצה.

 

לפי מספר מקורות, פרד סמית', המנכ"ל של פדאקס ובעלי מיעוט בוושינגטון רד סקינס, מביע עניין רב בטיטאנס. הוא מתגורר בממפיס וכבר זמן מה נחשב כמועמד מוביל להיות הבעלים של קבוצה משל עצמו,כך שקרוב לוודאי שיזנק על האפשרות להתמודד על הטיטאנס. כמו כן, דיוויד טפר, מנהל קרן גידור ובעלי מיעוט של הסטילרס, שהונו האישי מוערך ב-10 מיליארד דולר, נתפס גם כן על ידי הליגה כבעלים פוטנציאלי.

 

אם הקבוצה אכן תוצע למכירה, היא בהחלט תזכה להתעניינות רבה, והקצב שבו העסקאות נסגרו לאחרונה עבור הבראונס והבילס, יגרמו לצדדים המעוניינים לקוות הפגרה שיוכלו להשתלט על הקבוצה עד הפגישות המתוכננות בליגה לאוקטובר, זאת בהנחה שהמשפחה תחליט למכור בחורף או באביב.

 

מאנינג יהיה מחוזר ביותר על ידי ערוצי התקשורת השונים, אך המכרים שלו מאמינים שהוא הרבה יותר מעוניין להיות בעלים של קבוצה ולעזור לנהל אותה. בכל מקרה, לפי המקורבים הוא עוד לא הסגיר בפני הברונקוס מה הכוונות שלו. "אף אחד לא יודע אם זה יקרה או לא", אמר אחד המקורבים. "אני בכלל לא בטוח שהוא עצמו כבר יודע - אך זו לא תהיה ממש הפתעה אם יחליט לפרוש לאחר הפלייאוף".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x