$
חסויות וזכויות שידור

טייגר וודס עובר לרכב על אופנוע הודי

מלך חסויות הספורט לשעבר, שמספר שמעולם לא רכב על אופנוע, מוכר כעת אופנועים תוצרת הודו של ביואיק, במסגרת חוזה החסות לארבע שנים שחתם עם הירו, יצרנית האופנועים הגדולה בהודו

שירות כלכליסט 21:3503.12.14

טייגר וודס רכב על אופנוע אדום לצורך צילומי מודעות פרסום למותג החדש שמעניק לו חסות, הירו מוטורקורפ (Hero MotoCorp), אולם הסוכן של שחקן הגולף הזהיר אותו לא שלהרגיש יותר מדי בנוח. "שלא ייכנסו לך רעיונות לראש, וודס", אמר לו מארק סטיינברג בעודו משלב את הידיים שלו על החזה.

 

 

 

טייגר וודס. "וודס אינו רק אלוף גולף אלא אייקון למיליוני אנשים ברחבי העולם" טייגר וודס. "וודס אינו רק אלוף גולף אלא אייקון למיליוני אנשים ברחבי העולם" צילום: איי אף פי

 

וודס, שמספר שמעולם לא רכב על אופנוע, מוכר כעת אופנועים תוצרת הודו של ביואיק, במסגרת חוזה החסות לארבע שנים שחתם עם הירו, יצרנית האופנועים הגדולה בהודו. מנכ"ל החברה, פאוון מונג'אל, מסר כי הכוונה היא להיכנס לשוק האירופי ב-2015, ולארצות הברית בשנה לאחר מכן.

 

הצטרפותו של וודס כמפרסם הבינלאומי הראשון של החברה, שבסיסה בדלהי, מגיעה בעקבות הפיכתה של החברה לספונסרית של טורניר הגולף World Challenge שיתקיים השבוע בפלורידה. ההכנסות מהאירוע ייתרמו לארגון הצדקה של וודס.

 

הפרטים הפיננסיים של החוזה בין הירו לוודס לא נחשפו, אך ככל הנראה מדובר על סכום הגבוה ממיליון דולר.

 

"וודס אינו רק אלוף גולף אלא אייקון למיליוני אנשים ברחבי העולם", מסר מונג'אל. "הוא תופעה - סמל לצניעות בניצחונות ולחינניות בקשיים".

 

וודס, שזכה 14 פעמים באליפויות מרכזיות, נפל בדירוג למקום 24 לאחר שלא זכה בשום תואר משמעותי מאז הניצחון שלו ב-2008 ביו.אס. אופן, שנה אחת לפני שתאונת דרכים מחוץ לבית שלו הובילה לחשיפת הבגידות שלו מאשתו, ממנה התגרש מאז ולאיבוד של מספר חוזי ספונסרשייפ, כולל עם אקסנצ'ור ו-AT&T.

 

ביואיק, שהחתימה את וודס כמפרסם ב-2001, ובמסגרת החוזה השתמשה בשחקן הגולף בפרסומות שלה ושילמה לו כדי שלוגו החברה יתנוסס על תיק הגולף שלו, סיימה את החוזה שלה איתו ב-2008, על רקע ההחלטה להפחית בהוצאות על שיווק בספורט לנוכח הירידה במכירת מכוניות.

 

ביוני חתם וודס על חוזה לארבע שנים, לפיו הלוגו של חברת תוספי המזון MusclePharm, יתנוסס על תיק הציוד שלו. זו החברה החמישית שמשמשת כספונסרית התיק של וודס, שבעבר חתם על הסכמים דומים עם Titleist, ביואיק, AT&T ופיוז סיינס. סוכנו האישי סטיינברג אמר כי אזל לוודס ה"מלאי" של המקום לפרסום.

 

הירו, שתשתמש בוודס בשיווק ובפרסום שלה, מעוניינת להעלות את הפרופיל שלה, שכן ב-30 שנות קיומה היא כמעט ולא זכתה בחשיפה מחוץ להודו, כך הסביר מונג'אל בספטמבר כשנחשף שהחברה תהיה הספונסרית של הטורניר של וודס. לדבריו, הירו מעוניינת להעלות את הייצור השנתי ל-12 מיליון אופנועים וקטנועים עד 2020.

 

ב-18 החודשים האחרונים נכנסה החברה ל-20 שווקים חדשים באפריקה, במרכז אמריקה ובדרום אמריקה. מונג'אל הוסיף כי הירו פתחה לראשונה מפעלים מחוץ להודו - בבנגלדש ובקולומביה.

 

וודס חוזר השבוע לגולף לאחר שהושבת במשך שלושה חודשים בשל פגיעה בגב. הוא פספס באוגוסט את אליפות ה-PGA. הוא גם לא השתתף במאסטרס, ביו.אס.אופן ובגביע ריידר בשל הפציעה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x