$
רכישות

מוריניו: "חוקי הפייר פליי הפיננסי אינם הוגנים"

מאמן צ'לסי טוען שחוקי הפייר פליי הפיננסי מהווים "סתירה", מכיוון שהם מיטיבים רק עם הקבוצות הגדולות באירופה

שירות כלכליסט 15:1203.12.14

ז'וזה מוריניו טוען שחוקי הפייר פליי הפיננסי מהווים "סתירה", מכיוון שהם מיטיבים רק עם הקבוצות הגדולות ביותר באירופה.

 

 

 

 

מוריניו. אני חושב שחוקי הפייר פליי הפיננסי סותרים את הייעוד שלהם מוריניו. אני חושב שחוקי הפייר פליי הפיננסי סותרים את הייעוד שלהם צילום: איי אף פי

 

מנג'ר צ'לסי רכש בקיץ האחרון את ססק פברגאס, דייגו קוסטה ופיליפה לואיס, אך החזיר לעצמו את ההוצאות בשורה של מכירות מתוקשרות של שחקנים, בהם דוד לואיז שנמכר לפריס סן ז'רמן תמורת 50 מיליון יורו.

 

מעברים מסוג זה חיוניים על מנת לעמוד בחוקים שקבעה אופ"א, אך לטענתו של מוריניו הקבוצות המבוססות כמו ברצלונה וריאל מדריד, הן הקבוצות היחידות שמרוויחות מהחוקים, מכיוון שהפייר פליי מציב היררכיה לא הוגנת.

 

"אני חושב שחוקי הפייר פליי הפיננסי סותרים את הייעוד שלהם. המטרה בכדורגל היתה שהחוקים ימקמו את כל הקבוצות בתנאים מאוזנים", אמר מוריניו ליאהו!. "ואולם מה שקרה בפועל הוא שהפייר פליי הפיננסי מגן על הקבוצות הגדולות והוותיקות, שיש להן מבנה פיננסי, מבנה מסחרי, וכל מה שצריך להצלחה בשנים הבאות. לעומת זאת, הקבוצות עם ההשקעות החדשות לא יכולות להציב עצמן במהירות באותה רמה. קבוצות עם בעלים חדשים לא יכולות מיד להשיג את השליטה והדומיננטיות של הקבוצות הגדולות".

 

מוריניו חזר גם על המנטרה שלפיה צ'לסי היא קבוצה של "סוסים קטנים" ששואפים להגיע לפסגה. לדבריו, לצ'לסי יש את "השאיפה להפוך לקבוצה גדולה", אך היא עדיין לא שם.

 

"צ'לסי אינה מועדון גדול והיסטורי, אך גם לא מדובר במועדון עם בעלים חדשים", הוסיף. "לקבוצה יש את אותו בעלים כבר יותר מעשר שנים. זו מועדון עם היסטוריה חשוב, וגם עם יציבות משמעותית, אך בשלב זה אנחנו מעט מתחת למועדונים הגדולים".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x