$
חסויות וזכויות שידור

הספונסר עזב את ויגאן בגלל שהמאמן גזען והבעלים אנטישמי

דייב ווילאן, הבעלים של קבוצות הכדורגל ויגאן, הואשם באנטישמיות בעקבות ראיון שהעניק לעיתון אנגלי. הוא מינה מאמן שנחשף כגזען

שירות כלכליסט 10:4721.11.14

דייב ווילאן, הבעלים של קבוצות הכדורגל ויגאן מליגת המשנה באנגליה, הואשם באנטישמיות בעקבות ראיון שהעניק לעיתון אנגלי. באותו היום ספונסרית סיימה את החוזה שלה עם המועדון בשל המינוי של מלקי מקאי לתפקיד המנג'ר. מקאי מואשם כי בהיותו מנג'ר קרדיף שלח הודעות פוגעניות. ווילאן, שניסה להגן על המאמן הסקוטי אמר בראיון לגרדיאן כי "היהודים רודפים אחרי כסף יותר מכל אחד אחר".

 

דיוויד גולד, יו"ר ווסטהאם היהודי כינה את דבריו "פוגעניים". בראיון לתחנת הרדיו BBC 5 אמר: "אני מתקשה להאמין לזה, אבל זה כתוב שחור על גבי לבן. לא ניתן להכחיש". גולד הוסיף כי הוא מכיר את ווילאן כבר כמה שנים, ומעולם לא קיבל ממנו יחס אנטישמי. "אולי המילים פשוט יצאו והוא יתחרט עליהן. המילים האלה מעציבות אותי. אני מקווה שהוא יחזור בו מכיוון שזה הורס את הקשרים שלו עם אנשים רבים".

 

אוהדי ווסטהאם. היו"ר יהודי אוהדי ווסטהאם. היו"ר יהודי צילום: איי אף פי

 

מקאי, שמונה לתפקיד ביום רביעי האחרון, ואיאן מודי, לשעבר ראש צוות הגיוס בקרדיף, נמצאים תחת חקירה מטעם התאחדות הכדורגל האנגלית בחשד שבזמן שניהלו את המועדון הוולשי שלחו מיילים וסמסים עם הודעות גזעניות ואנטישמיות.

 

בניסיון להסביר את הסיבה למינויו של מקאי (42), ווילאן אמר לפי הדיווחים כי ההודעות לא היו בעייתיות. "הוא כתב את האמת. היהודים אוהבים כסף. האנגלים אוהבים כסף. כולנו אוהבים כסף", צוטט בגרדיאן. בעיתון פנו לקבלת תגובה מסימון ג'ונסון מנכ"ל מועצת המנהיגות היהודית. "לרוע המזל, מקאי וכעת ווילאן התייחסו לכמה מהדימויים המיושנים הגרועים ביותר, ששימשו בעבר כבסיס לאנטישמיות ולסטריאוטיפים של היהודים", אמר לעיתון.

 

עוד קודם לכן, חברת כלי המטבח פרמייר ריינג', שהלוגו שלה התנוסס בצד האחורי של חולצות הקבוצה במסגרת חוזה ספונסרשיפ שנכנס לתוקף ביולי, הודיעה כי אינה מסכימה למינוי של מקאי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x