$
ספורט ופוליטיקה

הוועד האולימפי והמדינות המתועשות ישקיעו 3% יותר במלחמה נגד סמים ממריצים בספורט

הסוכנות העולמית נגד סמים בספורט (WADA) תזכה להעלאה נחוצה של 3% בתקציב של 2015. ל-WADA יש גרעונות של יותר מ-2 מיליון דולר

שירות כלכליסט 17:4517.11.14

הסוכנות העולמית נגד סמים בספורט (WADA) תזכה להעלאה נחוצה של 3% בתקציב של 2015. הגוף, שבסיסו במונטריאול ושהמימון שלו מתחלק שווה בשווה בין הוועד האולימפי הבינלאומי ובין הממשלות, נאלץ להסתפק בשנים האחרונות בתוספות קטנות בלבד בתקציב בעקבות השלכות החובות הגבוהים וההאטה בצמיחה הכלכלית שפגעו במרבית המדינות המתועשות. השנה קיבלו בארגון העלאה של 1% בתקציב, שהייתה הראשונה מזה שלוש שנים.

 

 

 

 

תומאס באך, נשיא הוועד האולימפי. יתרום עוד מעט למלחמה בסמים תומאס באך, נשיא הוועד האולימפי. יתרום עוד מעט למלחמה בסמים צילום: אימג'בנק, Gettyimages

 

באופן לא ממש מפתיע, בין השנים 2010 ו-2013, בארגון הצטברו גירעונות של יותר מ-2 מיליון דולר, והשנה נדרשו לבצע את הצעד הלא שגרתי ולבקש מחברי הוועד הפועל ומועצת העמותה לשלם על ההוצאות שלהם בעת השתתפות בפגישות של WADA. תקציב הגוף עומד כיום על כ-44 מיליון דולר.

 

החדשות על העלאה בתקציב, שנודעו במקביל לכניסתו לתוקף של הקוד המעודכן נגד סמים בספורט, נחשפו בפגישת ועדת העמותה בפריז. "הסוכנות מאד מעריכה את ההעלאה", הגיב סר קרייג רידי, נשיא WADA. "במיוחד בהתחשב בקשיים הכלכליים שחוות מדינות רבות ברחבי העולם".

 

בפגישה אישרו גם את הקמתו של גוף חדש - ועדת בחינת ציות (Compliance Review Committee) "עצמאית ולא פוליטית", שתספק למועצת העמותה ייעוץ, הנחיות והמלצות בנושאי ציות. לפי הסוכנות, ההליך הזה יאפשר את "היישום של תכניות פרקטיות ויעילות נגד סמים, שידונו בהתאם לכל חתימה על קודים חדשים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x