$
אירועי ספורט

בחריין ואיחוד האמירויות פרשו מאליפות העולם בכדוריד שתתקיים בקטאר

בשנה האחרונה גברה המתיחות בין קטאר לבחריין, איחוד האמירויות וסעודיה, בשל תמיכת קטאר בתנועות אסלאמיות כמו האחים המוסלמים במצרים ובמדינות אחרות במזה"ת

שירות כלכליסט 16:5211.11.14

בחריין ואיחוד האמירויות פרשו מאליפות העולם בכדוריד, שתתקיים בקטאר בעקבות המתיחות הפוליטית בין מדינות המפרץ השכנות.

 

 

 

 

בחריין נגד קטאר. פרשו מסיבה לא ברורה בחריין נגד קטאר. פרשו מסיבה לא ברורה צילום: איי אף פי

 

לפי הצהרה שפרסמה פדרציית הכדוריד הבינלאומית (IHF), איגוד הכדוריד של בחריין עדכן על החלטתו לפרוש מהתחרות, שבה משתתפות 24 קבוצות, ומתוכנן להתקיים בקטאר בין ה-15 בינואר ל-1 בפברואר. "מועצת הכדוריד הבינלאומית תתמודד עם הנושא בפגישתה הבאה שתתקיים ב-21 בנובמבר, אז תתקבל ותתפרסם התגובה".

 

לא נמסרה סיבה רשמית לפרישה של בחריין. אולם בשנה האחרונה גברה המתיחות בין קטאר וחברותיה למועצת שיתוף הפעולה בין מדינות המפרץ הפרסי (GCC): בחריין, איחוד האמירויות וסעודיה, זאת בשל מה שנתפס כתמיכה של קטאר בתנועות אסלאמיות כמו האחים המוסלמים במצרים ובמדינות אחרות במזה"ת.

 

במרץ החזירו שלוש המדינות את השגרירים שלהן מקטאר, על רקע טענות שדוחא לא יישמה הסכם בקרב מדינות המפרץ לא להתערב בעניינים הפנימיים אחת של השנייה.

 

בחריין הוגרלה לשחק בקבוצה D בטורניר, נגד דנמרק, פולין, רוסיה, ארגנטינה וגרמניה. היא העפילה לטורניר לאחר שעלתה עד לגמר של אליפות אסיה ב-2014, שם הפסידה לקטאר בתוצאה 27-26.

 

לפי דיווחים באתר הגרמני handball-world, האמירויות הביעו גם כן כוונה לפרוש מהתחרות.  לפי ציטוט המיוחס למג'יד סולטאן, מנכ"ל איגוד הכדוריד של האמירויות הוא אמר: "עדכנו את ה-IHF על ההחלטה שלנו לא להשתתף באליפות העולם בקטאר".

 

ב-IHF אכן אישרו את הפרישה של האמירויות. גם במקרה זה, לא צוינה סיבה לפרישה. ב-IHF הוסיפו כי "בדומה למקרה של בחריין, המקרה יטופל בפגישה הבאה של הפדרציה הבינלאומית לכדוריד".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x