$
ספורט עולמי

אבו דאבי תשפץ לריאל מדריד את האצטדיון

ריאל מדריד תזכה למימון פיננסי מקרן השקעות הדלק הבינלאומית של אבו דאבי לפיתוח הסנטיאגו ברנבאו

שירות כלכליסט 12:5129.10.14

ריאל מדריד תזכה למימון פיננסי מקרן השקעות הדלק הבינלאומית של אבו דאבי (International Petroleum Investment), המנהלת נכסים בשווי 68 מיליארד דולר, לפיתוח אצטדיון, כך הודיע מנהל הקרן קאדים אל קוובאסי. הקרן "תספק אמצעים מסחריים לבנות את מתקן הספורט הטוב בעולם", הוסיף קוובאסי בטקס החתימה שהתקיים במדריד. לא נחשפו פרטי ההסכם, אך נשיא הקבוצה פלורנטינו פרס אמר כי ההסכם הוא תחילתו של תהליך לפתח מחדש את אצטדיון סנטיאגו ברנבאו.

 

 

 

 

סנטיאגו ברנבאו. שוקראן על השיפוץ יא זאלמה סנטיאגו ברנבאו. שוקראן על השיפוץ יא זאלמה צילום: איי פי

 

בתחילת ספטמבר מסר פרס כי המועדון מתכוון למכור את זכויות השם לברנבאו על מנת לגייס הון למימון מרבית השיפוץ בעלות 400 מיליון יורו (510 מיליון דולר). מאז 1955 האצטדיון קרוי על שמו של ברנבאו, מאמן, שחקן ונשיא לשעבר בקבוצה. השיפוץ, שעשוי לכלול הוספת מלון ומרכז קניות, מתעכב בשל תלונה שהגיש ארגון בעד שימור, אך פרס ציין כי הבנייה ככל הנראה תתחיל בכל זאת בשנה הבאה.

 

ריאל מדריד נחשבת לקבוצת הכדורגל העשירה ביותר, כשהמכירות בשנה הפיסקאלית 2014 עמדו על 549.6 מיליון יורו. היא הקבוצה האחרונה שזוכה למימון מצד מדינה במפרץ הפרסי. השייח' מאנסור, יורש העצר של אבו דאבי, רכש ב-2009 את מנצ'סטר סיטי מהליגה האנגלית, ואילו ב-2010 חתמה ברצלונה על חוזה ספונסרשיפ בשווי 30 מיליו יורו לחולמות עם קטאר.

 

הקרן של אבו דאבי משקיעה בתעשיות האנרגיה ברחבי העולם, והקרנות שהיא מנהלת הוערכו ב-2013 ב-68.3 מיליארד דולר, עם רווח של 2.2 מיליארד דולר. יש לה אחזקות בשורה של חברות, ביניהן CIA Espanola de Petroleos הספרדית וחברת הזיקוק היפנית קוסמו אויל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x