$
רכישות

מייק אשלי בדרך להשתלט על גלזגו ריינג'רס

אשלי, הבעלים של ספורט דירקט, שבבעלותו גם קבוצת ניוקאסל יונייטד, הידק בסוף השבוע האחרון את האחיזה שלו בריינג'רס

שירות כלכליסט 23:3427.10.14

הצעתו של מייק אשלי להדיח שני מנהלים בכירים בקבוצת הכדורגל ריינג'רס זכתה להצלחה, לאחר שהצליח להדק את השליטה שלו סביב המועדון בעזרת עסקת הלוואה בשווי 2 מיליון ליש"ט.

 

 

 

 

אייברוקס של גלזגו ריינג'רס. הקבוצה בליגה השנייה אייברוקס של גלזגו ריינג'רס. הקבוצה בליגה השנייה צילום: רויטרס

 

הקבוצה אישרה היום כי המנכ"ל גרהאם וואלאס התפטר, שלושה ימים בלבד לאחר שסמנכ"ל הכספים פיליפ נאש הודיע על פרישתו. התפטרותו של וואלאס נכנסת לתוקף מיידי. בקבוצה הודיעו כי החלו בחיפוש אחר מחליף, ויפרסמו הודעה נוספת "בהמשך".

 

"חברי הדירקטוריון רוצים להודות לגרהאם על תרומתו למועדון בתקופה בעייתית", נמסר בהצהרה שפרסמה הקבוצה.

 

אשלי, הבעלים של ספורט דירקט, שבבעלותו גם קבוצת ניוקאסל יונייטד, הידק בסוף השבוע האחרון את האחיזה שלו בריינג'רס, לאחר שהדירקטוריון אישר עסקת הלוואה פטורה מריבית בשווי 2 מיליון ליש"ט מטייקון הקמעונות. ההלוואה לשישה חודשים התקבלה לאחר שאשלי, שהכפיל לאחרונה את גודל האחזקה שלו בקבוצה ל-8.92%, כינס ישיבה של בעלי המניות על מנת להצביע על הדחתם של וואלאס ונאש.

 

ההלוואה של אשלי תעניק לו גם את הסמכות למנות שני דירקטורים חדשים לדירקטוריון.

 

במקביל, ההתפטרויות של שני הבכירים מצביעה על מהפך בקבוצה, שבעבר טענה שהדירקטוריון "מאוחד בתמיכתו במנהלים".  הדרמה האחרונה מגיעה לאחר שנים של זעזועים בקבוצה. כיום היא בליגה השנייה, ליגה מתחת לליגה הבכירה בסקוטלנד, זאת לאחר שב-2012 היא קרסה תחת הררי חובות שאילצו אותה להתחיל מחדש מהליגה הרביעית.

 

אולם ההתקדמות שלה על המגרש מלווה בריבים פנימיים בתוך הדירקטוריון והמשך הפסדים פיננסים. הקבוצה הצליחה להשיג תומכים להנפקת מניות בשווי 3.1 מיליון ליש"ט שנערכה בחודש שעבר, שאפשרה לה לשלם לנושים שלה. עם זאת, ההצעה הפתוחה הייתה נמוכה ב-800 אלף ליש"ט, כך שעל הקבוצה הופעל לחץ לגייס עוד כסף עד סוף השנה כדי להצליח לשלם את משכורות דצמבר. פער המימון הזה הושלם כעת על ידי אשלי.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x