$
רכישות

קבוצת הוקי קטנה נמכרה בכחצי מיליארד דולר, וזה לא הפתיע איש

ניו יורק איילנדרס, מליגת ההוקי של צפון אמריקה, שעל פי 'פורבס' שווה 195 מיליון דולר, נמכרה בסכום הגבוה בגלל המעבר הצפוי לברקליס ארנה בברוקלין

שירות כלכליסט 17:3520.10.14

צ'רלס וונג הפסיד הרבה כסף עם הניו יורק איילנדרס, מאז רכש את קבוצת ההוקי בשנת 2000 תמורת 130 מיליון דולר (לא כולל הנדל"ן שרכש כחלק מהעסקה), והוא שקל פעמים רבות את האפשרות למכור את הקבוצה. אולם וונג עשה את המהלך ומכר את הקבוצה לג'ונתן לדקי וסקוט מילקין. לפי תנאי ההסכם, לדקי ומילקין יחזיקו בתחילתה באחזקת מיעוט ובעוד שנתיים יתרחבו לאחזקת רוב, בעוד שוונג יישאר בבעל אחזקת מיעוט. 

 

 

 

איילנדרס. עוברים מהפרברים לעיר איילנדרס. עוברים מהפרברים לעיר צילום: איי פי

 

לפי מספר מקורבים לעסקה, תג המחיר עומד על 485 מיליון דולר. מדובר בהערכת מחיר מוגזמת בהתחשב בכך שלפני שנה וינסנט ויולה רכש קבוצת NHL אחרת שנקלעה לצרות, פלורידה פנת'רס, עבור שווי חברה - הכולל גם חובות של 160 מיליון דולר.

 

לפי פורבס השווי של האיילנדרס עמד על 195 מיליון דולר בלבד - מקום 26 בליגה של 30 קבוצות.

 

אז למה כל כך הרבה? בעונת 2015-16 האיילנדרס יעברו לברקליס סנטר, שבבעלות מיכאיל פרוחורוב, הבעלים של הברוקלין נטס וברוס רטנר, בעלי המיעוט של קבוצת הכדורסל. אחת הסיבות מדוע האיילנדרס מפסידים כסף היא שיש להם חוזה שכירות ב-Nassau Veterans Memorial Coliseum המיושן, שמכניס הכנסה זעומה. ההסכם עם ברקליס סנטר יבטיח לקבוצה הכנסה גבוהה יותר. המעבר לברוקלין מהפרבר הניו יורקי - יגדיל גם את הסיכויים להסכמי חסות ולטלוויזיה גדולים יותר.

 

בתוך כך, פורסמו לאחרונה דיווחים שאריזונה קיוטיס, שמסתמכים על סובסידיות ממשלמי המסים כדי לשרוד, נמכרו עבור 304 מיליון דולר למשקיע מקרן הון סיכון - אנדרו בארוואי, שהיה מעוניין לרכוש את ניו ג'רזי דווילס לפני מספר שנים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x