$
ספורט עולמי

דרק ג'יטר פורש אחרי שהרוויח כ-300 מיליון דולר, עכשיו ירוויח יותר

שחקן הבייסבול לשעבר עשוי להתגלות כזן הנדיר של שחקן לשעבר שממשיך להצליח מבחינת חסויות והזדמנויות עסקיות הרבה לאחר שימי המשחק שלו מאחוריו

שירות כלכליסט 15:3429.09.14

מסיבת הפרישה שנמשכת כבר שישה חודשים קרובה לסיום. לאחר ההצלחה שלו בסיבוב התשיעי במשחק הבית האחרון שלו, דרק ג'טר תלה את הנעליים דווקא בפנווי פארק בבוסטון. 

 

 

 

ג'טר. יכול להרוויח הרבה יותר ג'טר. יכול להרוויח הרבה יותר צילום: איי אף פי

 

הסימטריה דווקא הגיונית: כוכב של היאנקיז שנלחם ברד סוקס לאורך השנים בכל כך הרבה משחקים גדולים חווה את שחיקת הכישורים האישיים שלו ואת שחיקת היריבות המפורסמת בו זמנית. ג'טר (40) מסיים את הקריירה שלו בפנווי, שעוד עשוי להתגלות כאתר שבו יחל ג'טר בשינוי בקריירה. על אף כל המיליונים שהרוויח כשחקן, הכסף האמיתי עוד ממתין לו.

 

מבחינה סטטיסטית, ג'טר יכול להשתחל לרשימה 100 השחקנים הטובים של כל הזמנים, והוא בהחלט מספיק טוב כדי להתקבל להיכל התהילה. ההצלחה שלו בתקשורת ובציבור גדולה אף יותר. הסיבות פשוטות: הוא שיחק בקבוצה מפורסמת שמשחקת בשוק גדול, זכה בחמישה אליפויות, לא היה מעורב בשערוריות סמים מגבירי ביצועים, שמר על עקביות במשך שנים, ומעורר רושם של שחקן צנוע הפועל למען הקבוצה. שינוי מרענן לעומת תרבות "תסתכלו עליי" של השחקנים כיום.

 

כל התכונות האלה יועילו לו בחיים לאחר הפרישה. ג'טר עשוי להתגלות כזן הנדיר של שחקן לשעבר שממשיך להצליח מבחינת חסויות והזדמנויות עסקיות הרבה לאחר שימי המשחק שלו מאחוריו. משהו בסגנון מייקל ג'ורדן, רק בעוצמה נמוכה יותר.

 

"הצעות ייזרקו עליו מחברות שמעוניינות להשתמש בשם שלו", מעריך ריאן שינמן, מנכ"ל פלטיניום ריי אנטרטיימנט, שמחברת בין מפורסמים וחברות. "ג'טר יכול להרוויח מאות מיליוני דולרים בפרישה שלו".

 

הסיבה העיקרית: ג'טר זוכה להכרה גם בקרב הציבור שאינו אוהד בייסבול. עבור האוהדים המושבעים, בייחוד בניו יורק, ג'טר יושב על המשבצת המושלמת: הוא אייקון אמיתי של היאנקיז, ועדיין נחשב צעיר יחסית. בניגוד לבייב רות', לו גריג, ג'ו דימאג'יו ומיקי מנטל, צפויות לו עוד שנים רבות של פעילות.

 

החגיגה המתמשכת השנה של הקריירה של ג'טר הובילה לתגובות מעורבות. חלק חשבו שהיא הולמת ביותר, בעוד שאחרים טענו כי היא חסרת טעם וממוסחרת מדי. למרות זאת, הפרסומת לג'טר שנמשכה כל העונה עזרה להגביר את הפרופיל של הקבוצה והמותג, בעודו מתקדם לעבר השלב הבא בחייו.

 

"דרק דחה עשרות הצעות לאורך השנים, לא מכיוון שלא רצה לעשות אותן, אלא בשל מחסור בזמן", אומר שינמן. "כעת הוא יכול להרוויח יותר כסף, מכיוון שחברות יוכלו להשיג מה שבעבר נמנע מהן".

 

ג'טר טען כי אינו יודע עדיין כיצד יבלה את השנים הקרובות, אף שהוא כבר מעורב בעסק הוצאה לאור, והביע התעניינות לקחת חלק בבעלות על קבוצת בייסבול. במקביל, אין כל סיבה לחשוב שנייקי, פורד ומותגים גדולים אחרים יפסיקו לעשות איתו עסקים.

 

בפנווי תגיע לסיומה קריירת המשחק של ג'טר, שהכניסה לו 265 מיליון דולר, ויותר מ-300 מיליון דולר כולל חסויות. אך נראה שהמשחק בפנוויי אינו הסוף של ג'טר, אלא קרש קפיצה להרוויח עוד יותר כסף.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x