$
ספורט ישראלי

"פיס ארנה" בירושלים במספרים

היום הושק בירושלים היכל הספורט החדש של העיר. מה גודלו, כמה תאי שירותים יעמדו לרשות הצופים - ומה היתה ההשקעה בקוביית הווידאו בתקרת האולם

שירות כלכליסט 21:3208.09.14

עיריית ירושלים ומפעל הפיס בשיתוף החברה העירונית אריאל וחברת מוריה, השיקו היום את ה"פיס ארנה"- היכל הספורט, התרבות והפנאי בעיר.

 

 

  

"פיס ארנה" ממוקם בשכונת מלחה בדרום מערב העיר בסמוך לאצטדיון טדי. ההיכל משתרע על פני שטח כולל של 47 אלף מ"ר ובו 8 מפלסים, זירה בשטח של 2700 מ"ר, 18 יציעים ו- 16 תאי צפייה המכילים 11,600 מקומות ישיבה ובמרכזו של גג ההיכל מוצבת קוביית LED המשמשת כלוח וידאו ותוצאות בשטח של 200 מ"ר, הגדולה מסוגה באירופה. 

 

ראש העיר ירושלים ניר ברקת אמר: "הפכנו את החלום למציאות. ירושלים מתחדשת היום בהיכל מהמתקדמים בעולם. זוהי חגיגה לתושבי ירושלים ולמדינה כולה שייהנו מעתה מהיכל שיארח את האירועים הבינלאומיים הגדולים ביותר בתחומי הספורט והתרבות בבירת ישראל".

 

 

היכל פיס ארנה היכל פיס ארנה צילום: עמית שאבי

 

היכל פיס ארנה מחליף את היכל הכדורסל הישן במלחה ששימש עד כה כמגרש הביתי של הפועל ירושלים בכדורסל וכבר עתה הוא עומד בכל הסטנדרטים הדרושים של FIBA לאירוח משחקים בינלאומיים, לרבות, במסגרת היורוליג ומוקדמות היורובאסקט. 

 

לדברי ציון תורגמן, מנכ"ל החברה העירונית אריאל: "עד לפתיחת ההיכל, מרכז התרבות הסגור הגדול ביותר בירושלים, הכיל 3,500 איש והתקיימו בו אירועים עד השעה 23:00". לדבריו, "עם הקמת ההיכל נפתחת האפשרות לקיים בעיר אירועי תרבות בתכולה של עד 15,000 איש (כולל מקומות ישיבה בזירה) וללא הגבלת זמן. בדרך זאת ניתן למעשה לקיים בירושלים מופעי תרבות שעד כה לא התאפשרו מבחינה לוגיסטית".

 

מתקני האצטדיון מפוזרים על פני 8 מפלסים, 5 עליונים ו-3 תחתונים. במפלסים העליונים ניתן למצוא קומת אירועים והפקות, קומת גלריה ויציע, קומת כניסה ויציאה, קומת סוויטות ומפלס הגשר כשהקומות התחתונות כוללות: קומה טכנית וקומה בשטח של 6,000 מ"ר למגוון פעילויות ספורט ופנאי.  

 

המספרים שמאחורי היכל "פיס ארנה"

  

11,600 מקומות ישיבה. מקומות ישיבה ב- 18 יציעים ו- 16 תאי צפייה פרטיים. התכולה המקסימלית עם כיסאות על רצפת הזירה הינה 15,000 איש.

  

400 מיליון שקל - עלות המבנה.

  

281 מיליון שקל - הסכום שמפעל הפיס העביר לטובת בניית ההיכל.

  

37 - גובה הנקודה הכי גבוהה בזירה הוא 37 מטר ואילו הנקודה הנמוכה ביותר במפלס התחתון היא 15 מטר מתחת לפני האדמה.

  

47,370 - השטח הכולל של ההיכל.

  

200 מ"ר - שטחו הכולל של מסך הווידאו ולוח התוצאות המתנשא לגובה של 8 מטר מהפרקט ומשקלו 4.5 טונות. עלותו - 2.2 מיליון שקל.

 

270 אסלות קיימות במבנה.

  

400 מסכי LED מותקנים בהיקפי המבנה.  

 

2,700 מ"ר - שטח הפרקט בהיכל. 

 

בין 6 ל-8 מיליון שקל - ההוצאות השנתיות הצפויות על תפעול ותחזוקה של היכל הפיס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x