$
חסויות וזכויות שידור

ריאל מדריד תמכור את זכות השם של אצטדיון סנטיאגו ברנבאו

מטרת הקבוצה היא לממן את מרבית עלות השיפוץ של האצטדיון המוערכת ב-518 מיליון דולר; המועדון מנהל מגעים עם מספר גורמים המעוניינים ברכישה, ביניהם, על פי שמועות, חברת מיקרוסופט

שירות כלכליסט 12:2407.09.14

ריאל מדריד מתכוונת למכור את זכויות השם לאצטדיון ברנבאו, על מנת לממן את מרבית עלות השיפוץ של האצטדיון, שמוערך ב-400 מיליון יורו (518 מיליון דולר), כך הודיע נשיא הקבוצה פלורנטינו פרס.

 

 

פלורנטינו פרס בסנטיאגו ברנבאו. מיקרוסופט ברנבאו? פלורנטינו פרס בסנטיאגו ברנבאו. מיקרוסופט ברנבאו? צילום: איי אף פי

 

במסיבת עיתונאים שקיים פרס כדי להציג את התוצאות הפיננסיות האחרונות של האלופה האירופית, הוא הסביר כי השם של הספונסר יתווסף לשם ברנבאו, שמלווה את האצטדיון מאז 1955. לדבריו, המועדון מנהל מגעים עם מספר גורמים המעוניינים, אך לא פרט מעבר לכך. על פי השמועות, מיקרוסופט עשויה לרכוש את זכויות השם.

 

האצטדיון קרוי על שמו של סנטיאגו ברנבאו, שהיה שחקן ומאמן בריאל מדריד, וכיהן כנשיא של הקבוצה במשך 35 שנה עד 1978. בתקופה הזו הקבוצה זכתה ב-6 מתוך 10 התארים האירופיים שלה.

 

ריאל מדריד הולכת בעקבות קבוצות כמו בורוסיה דורטמונד, ארסנל ומנצ'סטר סיטי, שחתמו על חוזים לקרוא לאצטדיונים שלהן על שמן של חברות. אתיחאד איירוויז הסכימה ב-2011 לשלם לסיטי למעלה מ-300 מיליון ליש"ט (489 מיליון דולר) לעשר שנים.

 

פרס הוסיף כי עבודות השיפוץ, שכוללות תכנון להקמת מלון ומרכז קניות, מתעכבות בשל תלונה שהגישה קבוצה למען שימור, אולם להערכתו הבנייה תחל בשנה הבאה.

 

הרווח הנקי של ריאל מדריד עבור השנה הפיסקאלית שהסתיימה ביוני – במהלכה זכתה בליגת האלופות לראשונה מאז 2002 – עלה ב-4% ל-38.5 מיליון יורו (50 מיליון דולר). מכירות, לא כולל פחת הנובע מההעברות transfer amortizations), עלו ב-5.5% ל-549.6 מיליון יורו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x