שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
ספורט ופוליטיקה

סוכני הכדורגל מתנגדים לתוכנית הסרת הפיקוח של פיפ"א

עפ"י הרפורמה המוצעת, סוכנים יוחלפו ע"י "מתווכים", שלא יחויבו לעבור מבחן הסמכה או להחזיק ברישיון

שירות כלכליסט 14:4221.08.14

התאחדות סוכני הכדורגל של אנגליה (AFA) הזהירה כי הרפורמות במסגרתן יוחלפו סוכנים על ידי "מתווכים" רק יובילו להתפשטות של שחיתות ולהטיות משחקים. 

 

 

 

ספ בלאטר. מסתבך עם סוכנים ספ בלאטר. מסתבך עם סוכנים צילום: איי אף פי

 

הסוכנים פנו לנציבות האירופית בבקשה לבטל את התוכנית של פיפ"א להסיר את הפיקוח מהסוכנים, בטענה כי היא תוביל לשחיתות נרחבת. לפי הרפורמה המוצעת בפיפ"א, סוכנים יוחלפו על ידי "מתווכים", שלא יחויבו לעבור מבחן הסמכה או להחזיק ברישיון.

 

התאחדות הסוכנים הזהירה כי מהלך מסוג זה יהפוך את שוק ההעברות ל"מערב הפרוע" ויעמיד את הרווחה של השחקנים ושל הקבוצות בסכנה. בנוסף לכך, תפגע המהימנות של המשחק.

 

ב-AFA שכרו את עורך הדין הבכיר לורד פאניק כדי שינסח את התלונה שהוגשה לנציבות האירופית, זאת בעקבות התסכול שלהם מהניסיונות להשפיע ישירות על פיפ"א. באיגוד מבקשים מהנציבות האירופות לערוך בדיקה של התוכנית לפני ה-1 באפריל של השנה הבאה, אז התוכנית אמורה להיכנס לתוקף. "אנחנו חושבים שהרעיון כולו יהפוך את הכדורגל לקרקס", הגיב מל סטיין, יו"ר ה-AFA ולשעבר סוכנו של כריס וודל. "כתעשייה שעומדת לפני הכחדה, אנחנו גם מאמינים שמדובר במהלך לא חוקי, שנוגד את חוקי ההגבלים העסקיים".

 

"אם הרגולציות החדשות יושמו, זה יהיה כמו לתת לחתול לשמור על השמנת, בגלל כל הכסף. יהיו הרבה חתולים שם שישרטו את כולם. באופן כללי, כל מי שמעורב בכדורגל עובר בדיקות קפדניות ונמצא תחת פיקוח הדוק, אך אם נזרוק את כל זה מהחלון, התוצאות יהיו הרות אסון. אני לא מדבר רק על שוק ההעברות. השחיתות תשלוט ויהיה סיכון ממשי של הטיות משחקים, מכיוון שאנשים לא מוכרים יהיו קשורים פתאום לשחקנים ולקבוצות".

 

לפי התוכנית שהציעה פיפ"א, העמלה של המתווכים מעסקאות תוגבל לעד 3%. בשלב זה אין הגבלה על העמלות שגובים הסוכנים, אך לרוב הן נעות בין 5%-10%.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x