$
ספורט ישראלי

המשימה של עיני

רק שקיפות תביא לשיקום התדמיתי והפיננסי של ההתאחדות לכדורגל

אוריאל דסקל 11:2512.08.14

עניין השקיפות בהתאחדות לכדורגל היה אמור להיפתר כבר לפני הרבה מאוד זמן, אבל לאנשים היה אינטרס ברור שהפרטים לא יהיו נגישים. מדוע? כי החושך הוא נעים עבור בעלי אינטרסים מסוימים שמקבלים כסף ציבורי. ח"כ יריב לוין, שיזם את חוק השקיפות בספורט, טוען ש"החוק מחייב כל ארגון ספורט להעביר את נתונים. המידע הזה חייב להימסר ובמידה שזה לא קורה, צריך להביא צו בית משפט". הוא טוען גם שעופר עיני, יו"ר ההתאחדות החדש, "ינהג בדרך אחרת".

 

 

 

 

עופר עיני. "ההתאחדות קטנה עליו" עופר עיני. "ההתאחדות קטנה עליו" צילום: עמית שעל

 

לוין ואחרים טוענים כי עופר עיני "בא בגישה הרבה יותר פתוחה". אומרים עליו שהוא "יודע להזיז דברים" ו"שמבחינת ניהול, ההתאחדות קטנה עליו בכמה מידות". כמו כן מציינים שהוא כבר עכשיו עובד על "ניקוי אורוות לא קטן".

 

וההנהלה החדשה של ההתאחדות לכדורגל לחלוטין צריכה ניקוי אורוות לא קטן. בהנהלה נמצאים אנשים כגון אחמד חילו שהודה בניסיון לקנות משחק, שזה אולי הפשע הכי חמור בכדורגל; אלי טביב, שהורשע בתקיפה בנסיבות מחמירות, השמדת ראיה ושיבוש הליכי משפט; ואבנר קופל, שהורשע בהעלמת מס. כמו כן, האחראים למצב הכלכלי הנוכחי של ההתאחדות, אבי לוזון, שטרן חלובה ואריה זייף (יו"ר ועדת הכספים), יושבים בהנהלה.

 

עיני עומד בפני משימה קשה: שיקום תדמיתי וכלכלי של ההתאחדות. שקיפות תוכל רק לעזור לו בעבודות השיקום. היא גם תסייע לו להילחם בכל מי שרוצה להמשיך לעשות את הדברים במחשכים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x