$
ספורט ופוליטיקה

היסטוריה ב-NBA: האלופה סן אנטוניו מינתה עוזרת מאמן

בקי האמון, שמסיימת את השנה ה-16 כשחקנית בליגת הנשים, תהפוך לאישה הראשונה המשמשת כעוזרת מאמנת במשרה מלאה ב-NBA

שירות כלכליסט 15:3506.08.14

סן אנטוניו ספרס עשתה השבוע היסטוריה לאחר שמינתה את בקי האמון, שנבחרה שש פעמים לאולסטארס של ליגת WNBA לתפקיד עוזרת המאמן. האמון, שמסיימת את השנה ה-16 כשחקנית בליגת הנשים, תהפוך לאישה הראשונה המשמשת כעוזרת מאמנת במשרה מלאה בליגה הרגילה של ה-NBA.

 

 

בקי האמון. מסייעת בקי האמון. מסייעת צילום: איי פי

 

"אני מצפה בכיליון עיניים להוספתה של בקי האמון לצוות שלנו", מסר המאמן גרג פופוביץ' בהודעה לעיתונות. "לאחר שעקבנו אחר העבודה שלה עם הקבוצה שלנו בעונה שעברה, אני בטוח ש-IQ הכדורסל, מוסר העבודה והכישורים הבין-אישיים שלה יועילו לספרס".

 

עד כה, האישה היחידה שהצטרפה לקבוצת NBA כעוזרת מאמנת היא נטלי נקאסה, ששימשה כעוזרת תיאום וידיאו עבור הלוס אנג'לס קליפרס כדי לעזור העונה עם ליגת הקיץ של ה-NBA.

 

עוד קודם לכן, ליסה בוייר, ששימשה בעונת 2001-02 כעוזרת מאמן בקבוצת ה-WNBA, קליבלנד רוקרס, התנדבה באותה תקופה לשמש כעוזרת מאמנת בקאבלירס. עם זאת, בוייר לא הצטרפה לקבוצה לנסיעות. האמון לעומת זאת תהיה חלק מצוות האימון המלא לעונה הרגילה של הספרס.

 

החדשות האלה לא אמורות להיות מפתיעות במיוחד. במאי, פופוביץ' סיפר לעיתונאים שהוא פתוח לרעיון העסקת אישה באחד מתפקידי האימון, כל עוד היא מוכשרת. האמון מביאה איתה ניסיון רב, כולל שמונה שנים בסן אנטוניו סטארס, היא השחקנית המובילה בהיסטוריה של הקבוצה מבחינת אסיסטים (1,112), ומספר הסלים לשלוש נקודות (493). היא מדורגת שנייה בטבלת הקלעיות של הקבוצה (3,442) ומספר המשחקים ששיחקה (218).

 

"זה כמובן סיפור גדול. אך לדעתי הסיפור הגדול ביותר הוא שהיו חלוצות לפניי שפילסו את הדרך", האמון סיפרה לכתבים לאחר שנשאלה על תחושותיה כעוזרת המאמנת הראשונה במשרה מלאה לעונה רגילה ב-NBA. "אני מקווה שילדות קטנות יוכלו לומר: 'אנשים יכולים לעשות כל מה שהם רק רוצים'...אני חשה בת מזל לכן אעשה ככל יכולתי ואעבוד קשה".

 

בהתאם למדיניות הקבוצה, תנאי החוזה של האמון עם הספרס לא נחשפו. העסקתה של האמון מצטרפת לשורה של צעדים פרוגרסיביים שבוצעו לאחרונה ב-NBA. בשלהי החודש שעבר, עורכת הדין מישל רוברטס הפכה לאישה הראשונה שמונתה לדירקטורית איגוד השחקנים של הליגה. בנוסף לכך, בשנה שעברה ב-NBA לא הנידו עפעף לאחר יציאתו של ג'ייסון קולינס מהארון. הוא משחק כיום בעמדת הסנטר בברוקלין נטס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x