שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
ספורט ופוליטיקה

ההתאחדות ההולנדית מבקשת לאפשר לשופטים לצפות בהילוכים חוזרים

הוספת המידע הזה יכולה לעזור למנוע טעויות או הצגות של השחקנים וכן להבטיח את הדיוק של החלטות בנוגע לנבדל ולשערים. בהתאחדות ההולנדית מתכוונים להריץ ניסוי שני בעונה הקרובה

שירות כלכליסט 15:3605.08.14

התאחדות הכדורגל ההולנדית (KNVB) מתכוונת לבקש מפיפ"א ומועצת התאחדות הכדורגל הבינלאומית (IFAB) לאפשר לשופטים לצפות במהלך המשחק בהילוכים חוזרים.  

 

 

 

פיפ"א. תשתנה? פיפ"א. תשתנה? צילום: איי אף פי

 

הוספת המידע הזה יכולה לעזור למנוע טעויות או הצגות של השחקנים וכן להבטיח את הדיוק של החלטות בנוגע לנבדל ולשערים. ההתאחדות ההולנדית פרסמה בחשבון הטוויטר שלה כי היא מתכוונת להציג את המערכת בפני פיפ"א ו-IFAB עד סוף השנה הנוכחית. "KNVB תציע השנה לפיפ"א ול-IFAB להשיק שופטי וידיאו", נכתב בטוויטר של ההתאחדות. "אם ההצעה תאומץ, מדובר יהיה בצעד מהפכני בכדורגל", מסר לעיתונות גיחס דה יונג, מנהל יחסי תחרות ב-KNVB.

 

כיום, מסביר דה יונג, שופטי וידיאו צופים במשחקי הליגה ההולנדית (Eredivisie) מרחוק באמצעות מספר מצלמות, והם מתמקדים במצבים שעשויים לשנות את תוצאת המשחק. "אנחנו מאד מרוצים מהשנה הראשונה של המבחנים של שופטי הווידיאו", הוסיף. "בממוצע, העונה היו בכל משחק שניים או שלושה מצבים בעיתיים שבהם לשופט הווידיאו היה יכול להיות תפקיד מסייע. גילינו שבמצבים האלה שופט הווידיאו היה יכול לספק את העצה הנכונה לשופטים על המגרש בתוך עשר שניות. זה היה יכול להוסיף להגינות של המשחק".

 

בהתאחדות ההולנדית מתכוונים להריץ ניסוי שני בעונה הקרובה, כך שהמערכת לא צפויה להתרחב לפרמיירליג או לכל ליגה בכירה אחרת בזמן הקרוב.  "ראשית, ההצעה שלנו צריכה להיות מוגשת ל-פיפ"א ול-IFAB ולזכות לאישור מצידן", דה יונג הסביר לגבי השלבים הבאים. "אך בהתאחדות ההולנדית מאמינים ששופט הווידיאו הוא העתיד של הכדורגל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x