$
אירועי ספורט

פיפ"א: זה המונדיאל הכי פחות אלים אי פעם

במונדיאל הנוכחי נרשמה ירידה של 40% במספר הפציעות בדרגות השונות לעומת טורנירים קודמים

שירות כלכליסט 15:4913.07.14

הנתון הבא אמנם לא יצליח לנחם את ניימאר ושחקנים פצועים אחרים, אך מפיפ"א נמסר כי נרשמה ירידה של 40% במספר הפציעות הן הקטנות והן חמורות במונדיאל הנוכחי לעומת טורנירים קודמים. הסיבה לכך, לפי הוועדה הרפואית של פיפ"א, היא שכיום יש פחות מגע בין השחקנים מאשר בטורנירים הקודמים, וכן מוטלים עונשים כבדים יותר על עבירות המובילות לפציעות.

 

 

 

ניימאר הפצוע. שחקנים היו פחות אלימים במונדיאל הזה ניימאר הפצוע. שחקנים היו פחות אלימים במונדיאל הזה צילום: רויטרס

 

מספר כולל של 95 פציעות נרשם בתחרות עד כה, מתוכן 7 פציעות "חמורות", כולל החוליה השבורה של חלוץ ברזיל, ניימאר והרגל השבורה של מגן מקסיקו הקטור מורנו.

 

פציעות מוגדרות כ"חמורות" אם הן גורמות להשבתתו של השחקן לארבעה שבועות ויותר.

 

בהצהרה שפורסמה בסופ"ש, הודיע ג'ירי דבורק, הרופא הראשי של פיפ"א: "הוועדה הרפואית מאמינה שיש כיום פחות מגע ועבירות, ויותר עונשים על עבירות שגורמות לפציעות. כמו כן, חל שיפור מתמשך בהחלטות של השופטים החל מ-1990 במונחים של חינוך ומשחק הוגן".

 

לדבריו, מבחינה סטטיסטית בין 1998 ל-2002 נרשמו 2.7% פציעות למשחק, וכעת הנתון ירד ל-1.6%.

 

אחראי השופטים בפיפ"א, מסימו בוזאקה, טוען כי הירידה נובעת הודות לגישה גמישה יותר שאימצו השופטים והגברת שיתוף הפעולה עם השחקנים. "נהנינו משיתוף פעולה נרחב ומכבוד מצד השחקנים", אמר לעיתונאים. "באופן כללי, זכינו להרבה כבוד, וזה המסר שעלינו להפיץ בעולם".

 

"ההחלטות של השופטים התקבלו, ראינו שהשחקנים מקבלים ומבינים את השופטים. זה מה שנעשה מההתחלה, מניעה ודיבור עם השחקנים. בחלק מהמשחקים, אנחנו אולי מפספסים ולא מוציאים כרטיסים, אבל לא מכיוון שיש הוראה כזו", הוסיף. "שוב, מה שבאמת ביקשנו מהשופטים הוא להביע הבנה בכדורגל, להבין כבר בדקות הראשונות איזה סוג של משחק עומד לפניהם".

 

"אי אפשר להתנהג כמו שוטר ולחלק כרטיסים צהובים ואדומים כל הזמן, אפשר להפחית את מספר העבירות בעזרת תקשורת", הסביר, והתייחס למשחק רבע הגמר רווי העבירות בין ברזיל וקולומביה. "כשיש משחק עם 53 עבירות, זה מכיוון שהשחקנים החליטו לא לשחק כדורגל", אמר. "השחקנים הם אלה שמחליטים האם לשחק". אך הוא הוסיף כי השחקנים מקבלים את החלטות השופטים.

 

בוזאקה ציין עוד כי הספרי הנעלם, שנועד כדי לסמל את המרחק הנכון בין החומה של ההגנה והכדור בעת בעיטה חופשית בסמוך לרחבה, נחל הצלחה. "לא שלפנו כרטיס צהוב אחד בשל התעלמות מ-9.15 מטרים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x