$
חסויות וזכויות שידור

ריאל מדריד איבדה חוזה בשווי 140 מיליון יורו

הקבוצה מעמידה למכירה את זכויות השידור לעונת 2014-15, לאחר שוועדת התחרויות קבעה כי החוזה בינה לבין מדיה פרו אינו חוקי

שירות כלכליסט 16:3029.06.14

ריאל מדריד מעמידה למכירה את זכויות השידור לעונת 2014-15, זאת במסגרת מאבק מתמשך עם ועדת התחרויות, שגרסה כי החוזה בין הקבוצה ומדיה פרו אינו חוקי. ההסכם בין הצדדים היה אמור לספק לריאל מדריד הכנסה של 140 מיליון יורו העונה. 

 

 

 

ריאל מדריד. בעיה? ריאל מדריד. בעיה? צילום: איי אף פי

 

ריאל מדריד פרסמה לאחרונה הצהרה רשמית באתר האינטרנט שלה, שבה הודיעה כי "כל המעוניין צריך להעביר הצהרה למועדון בתוך שבעה ימים מפרסום ההודעה, ועליו לצרף דו"ח מפורט של השימוש המסחרי המיועד וההצעה הכלכלית". בסוף השנה שעברה ועדת התחרותיות (CNMC) סיימה את העבודה על מסמך שהטיל עונשים על מדיה פרו ועל מספר קבוצות כדורגל, ביניהן ריאל מדריד, לאחר שנחשף כי תקופת הזמן המצוינת בחוזה זכויות השידור ארוכה מכפי שמורשה.

 

בכל הנוגע לריאל מדריד, הוועדה טענה כי החוזה שנחתם ב-30 בנובמבר, 2010, במסגרתו מכרה הקבוצה את זכויות השידור לעונת 2014-15 למדיה פרו, עשוי להיתפס כחוזה חדש או הארכה של החוזה הקיים שנחתם בין שני הצדדים.

 

בריאל ניסו להוכיח ל-CNMC שהארכת החוזה האישי של הקבוצה נעשתה בתום לב והקבוצה לא התכוונה בשום צורה להפר את החוק. עוד הוסיפו בקבוצה כי כל החוזים שהיא חותמת מצייתים בקפדנות לחוק הכללי של ועדת האודיו – ויזואלי (The General Law of Audiovisual Communication). אולם בוועדת התחרותיות דחו את הטענות של ריאל מדריד, וכן את הטיעונים של שאר הקבוצות שנחקרו בנושא.

 

בריאל ערערו על ההחלטה, והמקרה עדיין עומד בבית המשפט. אך בקבוצה מתכוונים להקשיב להצעות מצד צדדים שעשויים להיות מעוניינים ברכישת זכויות השידור, מתוך כוונה למקסם את הכנסות המועדון ממכירת הזכויות ולהגן על האינטרסים שלו.

 

בינתיים בקבוצת הכדורסל של ריאל מדריד, חתמו על הסכם חסות עם חברת Teka. החברה לייצור מטבחים ואמבטיות - חתמה על הסכם במסגרתו תהיה לספונסר הראשי של קבוצת הכדורסל של ריאל בהסכם לשלוש שנים, עבור 2.5 מיליון יורו לעונה. החברה היתה הספונסר המרכזי של ריאל מדריד בכדורגל בין 1992 ל-2001.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x