$
רכישות

סטיב באלמר ירכוש את הקליפרס מדונלד סטרלינג

דיווח: מנכ"ל מיקרוסופט לשעבר ירכוש את הקבוצה תמורת 2 מיליארד דולר - מחיר שיא בליגת ה-NBA; סטרלינג הושעה לכל החיים עקב הערות גזעניות

שירות כלכליסט 08:4530.05.14

סטיב באלמר, שעזב את תפקיד מנכ"ל מיקרוסופט בפברואר, זכה במכרז לרכישת קבוצת ה-NBA לוס אנג'לס קליפרס תמורת שני מיליארד דולר - כך מדווח "לוס אנג'לס טיימס". הבעלים הנוכחיים של קבוצת הכדורסל, דונלד סטרלינג, הושעה באחרונה מתפקידו בעקבות אמירות גזעניות ונקנס ב-2.5 מיליון דולר.

 

לפי הדיווח, מדובר במחיר שיא עבור קבוצה בליגת ה-NBA. באלמר גבר על מתמודדים נוספים שביקשו לרכוש את הלוס אנג'לס קליפרס, בהם קבוצה בראשות איל המדיה דיוויד גפן ובכירים בקבוצת גוגנהיים.

 

 

 

סטיב באלמר סטיב באלמר צילום: עמית שעל

הקבוצה של גפן הציעה מחיר של 1.6 מיליארד דולר, ואילו קבוצה נוספת - הכוללת את המשקיעים טוני רסלר וסטיב קארש - הציעו לרכוש את הקבוצה תמורת 1.2 מיליארד דולר.

 

סטרלינג הוקלט על ידי חברתו, כשהוא משמיע הערות גזעניות; בין השאר אמר לה כי "אל תבואי עם שחורים למשחקים שלי", הוא אמר ובין היתר גם הוסיף: "בישראל מתייחסים לאנשים שחורים כמו לכלבים". הדברים עוררו סערה בארה"ב ובעולם כולו, והובילו לענישה חסרת תקדים נגד סטרלינג, שכאמור הורחק ע"י הליגה לצמיתות ונקנס ב-2.5 מיליון דולר.

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x