ספורט ישראלי

יוקר מחיה? יש מכבי

אלפי המכביסטים שצובעים את מילאנו בצהוב־כחול לא נתנו למשבר הכלכלי ולשכר שנשחק להפריע להם

טל פמסון, מילאנו 09:0418.05.14

באוגוסט האחרון פרסם "כלכליסט" נתון מדאיג: עבור 70% מהציבור, הוצאה חד־פעמית ובלתי צפויה של 8,000 שקל עלולה להיות כזאת שהם לא יוכלו לעמוד בה. ובכל זאת נראה שהציבור הישראלי יודע להתגבר גם על מכשולים כאלו. 

 

חבילה ממוצעת לפיינל פור במילאנו עלתה כ־1,500 יורו (כ־7,000 שקל), אם נוסיף לזה את הוצאות המזון, הקניות והשוקולדים לחברים מהעבודה, בקלות נעבור את ה־8,000 שקל. כלומר, אוהדי מכבי, שלא האמינו שהקבוצה שלהם תגיע למעמד הזה בתחילת העונה, נתקלו בהוצאה חד־פעמית. אלא שהיציעים המלאים ביותר מ־8,000 אוהדים צהובים בפורום ד׳אסאגו ועוד כאלף אוהדים שנשארו בלי כרטיסים, המחישו עד כמה הישראלים יודעים לקושש 1,500 יורו כשרוצים. ממש רוצים.

 

אוהדי מכבי ת"א במילאנו אוהדי מכבי ת"א במילאנו

 

משפחות עם ילדים, זוגות צעירים, אוהדים ותיקים וקבוצות נוער מציפים את רחובות מילאנו. רובם ממעמד הביניים.

 

השירים, התופים ודגלי ישראל צובעים כל מעבר חציה, מרכז תיירותי או פיצרייה. מנגד נמצאים האוהדים הספרדים ממדריד וברצלונה. האבטלה בקרב צעירי ספרד עומדת על מספר דו־ספרתי ולכן ניתן לזהות רק מעטים מהם. באולם הוקצו להם שני יציעים קטנים. למרות שעבורם מחיר חבילה לפיינל פור נמוך משמעותית מהישראלים. ככה זה אצלנו: קשה, בקושי סוגרים את החודש, אבל כשיש הזדמנות להיות חלק מקבוצה מגובשת וסולידרית, להיות שותף לאירוע עם משמעות – 1,500 יורו לא עוצרים אותנו. גם אם זו הוצאה לא מתוכננת שאולי לא ניתן לעמוד בה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x