$
רכישות

אסטון וילה מוצעת למכירה; המחיר: לא פחות מ-200 מיליון ליש"ט

הבעלים רנדי לרנר: "אני מרגיש חייב לאסטון וילה, להמשיך הלאה ולהביא אליה מנהיגות טובה וטרייה. אני לא יכול לעשות את העבודה יותר"

שירות כלכליסט 17:5612.05.14

רנדי לרנר, הבעלים של אסטון וילה, הודיע שהקבוצה עומדת למכירה. הוא הודיע היום (ב') כי הוא החליט ש"זה הזמן לבעלות חדשה". לדבריו, בנק מריל לינץ' יסייע במכירת אסטון וילה.

 

 

 

 

רנדי לרנר, הבעלים של אסטון וילה. השקיע מהונו יותר מ-300 מיליון ליש"ט בקבוצה מאז רכש אותה רנדי לרנר, הבעלים של אסטון וילה. השקיע מהונו יותר מ-300 מיליון ליש"ט בקבוצה מאז רכש אותה צילום: אימג'בנק, Gettyimages

 

לרנר הודה לאוהדים, למאמן הקבוצה, פול לאמברט ולמנכ"ל הקבוצה פול פאולקנר על עבודתם למרות סיומת מאכזבת בפרמיירליג: אסטון וילה סיימה את הליגה במקום ה-15. לרנר, שרכש את הקבוצה ב-2006 עבור סכום של 62.6 מיליון ליש"ט, הסביר כי "אני מרגיש שמיציתי את היכולת שלי לסייע. אני מרגיש שהמועדון צריך מנהיגות חדשה".

מאז רכש את הקבוצה הפסיד המועדון בכל עונה סכומים גבוהים: יותר מ-50 מיליון ליש"ט בעונה שעברה, 17.7 מיליון ליש"ט בעונת 2011/12, 54 מיליון ליש"ט בעונת 2010/11 ועוד הפסדים רבים. הערכות הן שלרנר השקיע מהונו יותר מ-300 מיליון ליש"ט בקבוצה מאז רכש אותה. לרנר, על פי פורבס, בעל הון מוערך של מיליארד דולר.  

 

לרנר, שב-2012 מכר את קבוצת הפוטבול שלו, קליבנלנד בראונס, הוסיף: "אני מרגיש חייב לאסטון וילה להמשיך הלאה ולהביא אליה מנהיגות טובה וטרייה. אני מרגיש שאני לא יכול לעשות את העבודה יותר".

 

אסטון וילה לא תימכר בפחות מ-200 מיליון ליש"ט. הקבוצה אמנם מפסידה כסף אך היא בעלת פונציאל מסחרי רב, והיא ממוקמת בבירמינגהאם, שהיא העיר השנייה בגודלה באנגליה מבחינת מספר תושבים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x