שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אירועי ספורט

ברזיל 2014: האם צפויות בעיות חשמל באצטדיונים?

פרויקטים שמטרתם להבטיח את אספקת החשמל לאצטדיונים שבהם יתקיימו משחקי המונדיאל בברזיל מפגרים אחר לוחות הזמנים, זאת כשנותרו חמישה שבועות עד לפתיחת טורניר הספורט הגדול בעולם

שירות כלכליסט 16:1607.05.14

פרויקטים שמטרתם להבטיח את אספקת החשמל לאצטדיונים שבהם יתקיימו משחקי המונדיאל בברזיל, מפגרים אחרי לוחות הזמנים, זאת כשנותרו חמישה שבועות עד לפתיחת טורניר הספורט הגדול בעולם.

 

 

גביע העולם. בעיות בחשמל גביע העולם. בעיות בחשמל צילום: איי פי

 

ארבע ערים שיארחו משחקים במונדיאל בחודש הבא לא סיימו את השדרוגים הנחוצים כדי לעמוד בתקנות אספקת הכוח שהציבו בפיפ"א, כך עולה מדו"ח שפרסמה באתר האינטרנט שלה רשות הרגולציה הממונה על החשמל בברזיל, המכונה Aneel. "ישנו תיעוד של עיכובים משמעותיים בעבודות", נכתב בדו"ח.

 

העיכובים האלה הם הדוגמה האחרונה לקשיים שבהם נתקלו המארגנים הברזילאים לאחר ששישה מבין 12 האצטדיונים המיועדים למשחקים פספסו את תאריך היעד שקבעה פיפ"א לדצמבר, וחמישה עובדים בבניית האצטדיונים נהרגו מאז נובמבר. הבנייה של אצטדיון קורינתיאנס בסאו פאולו, שבו מתוכנן להתקיים משחרק הפתיחה ב-12 ביוני, עדיין לא הושלמה.

 

כמו כן, הדוח של Aneel חושף כי במנאוס, בירת מדינת אמזונס, שתארח את המשחק ב-14 ביוני בין אנגליה ואיטליה, העבודה על תחנת כוח שנחשבת כחיונית על מנת לעמוד בתקנות של פיפ"א, תושלם רק בהמשך החודש.

 

השדרוגים למערכת אספקת החשמל באצטדיון באירה ריו בפורטו אלגרה ובעוד שני מתחמים נוספים, גם כן מפגרים אחר לוחות הזמנים.

 

ב-Aneel קראו אמנם להאצת קצב העבודות, אך אין סכנה שהאצטדיונים יחוו מחסור בחשמל במהלך הטורניר, כך לפי הדו"ח. עוד עולה ממנו כי חברות החשמל התחייבו לסיים את כל העבודות עד סוף מאי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x