$
ספורט עולמי

המתאגרף פלויד מייוות'ר ג'וניור יגרוף לפחות 32 מיליון דולר

לאחר שניצח אמש את מרקוס מאידאנה בקרב בלאס וגאס. הוא צפוי לקבל עוד כמה מיליונים מרכישת הקרב שלו על ידי צופים

שירות כלכליסט 14:0904.05.14

המתאגרף פלויד מייוות'ר יגרוף לפחות 32 מיליון דולר לאחר שניצח אמש את מרקוס מאידאנה בקרב שנערך בלאס וגאס.

 

ועדת הספורט של מדינת נבאדה פרסמה את פרטי החוזים, מהם עולה כי מייוות'ר הבטיח לעצמו 32 מיליון דולר ומאידאנה 1.5 מיליון דולר. שני המתאגרפים יחלקו ביניהם גם את ההכנסות מהשידור בערוץ טלוויזיה בתשלום (PPV) במידה והתחרות תתגלה כהצלחה, כשהרוב ייכנס לחשבון הבנק של מייוות'ר. זה צפוי להיות הקרב התשיעי ברציפות שמייוות'ר מרוויח ממנו לפחות 25 מיליון דולר. 

פלויד מיוות'ר ג'וניור. הבטיח הכנסה של 32 מיליון דולר לפחות פלויד מיוות'ר ג'וניור. הבטיח הכנסה של 32 מיליון דולר לפחות צילום: איי אף פי

 

הקרב נגד מאידאנה הוא השלישי במסגרת החוזה המשתלם שחתם מייוות'ר עם שואוטיים בשנה שעברה. המתאגרף, שזכה חמש פעמים באליפות העולם, הרוויח 34 מיליון דולר עבור הקרב הראשון שלו בחוזה עם שואוטיים נגד רוברט גררו במאי 2013 (ההתחייבות הייתה ל-32 מיליון דולר). משואוטיים נמסר כי הקרב החד צדדי משך 1 מיליון רכישות בטלוויזיה בתשלום (אף שמקורות אחרים טוענים כי הנתון נמוך במידה ניכרת ממיליון), והחלק של מייוות'ר בטלוויזיה בתשלום היה מוגבל.

 

זאת לעומת הקרב הבא שלו בספטמבר נגד קנאלו אלוורז, שכונה "האחד" (The One). הקרב ניפץ את השיא של הכנסות מ-PPV עם 150 מיליון דולר בשל 2.2 מיליון מכירות. הקרב קבע גם שיא מבחינת ההכנסות ממכירת כרטיסים לקרב, שעמדו על 20 מיליון דולר (הקרב של מייוות'ר נגד מאידאנה צפוי להיות מדורג רביעי מבחינת גובה ההכנסות ממכירת כרטיסים, שיעמדו על 15 מיליון דולר).

 

למייוות'ר הובטח סכום שיא של 41.5 מיליון דולר עבור הקרב נגד קנאלו, אך בסופו של דבר הוא הכניס למעלה מ-80 מיליון דולר, כולל מהחלק שלו בהכנסות מ-PPV. כלל ההכנסות של מייוות'ר ל-2013 עקפו את רף ה-100 מיליון דולר, וכלל ההכנסות שגרף במהלך הקריירה שלו גבוהות מ-350 מיליון דולר.

 

מייוות'ר הוא למעשה כוכב הטלוויזיה בתשלום הגדול ביותר בעולם, לאחר ששמונה הקרבות האחרונים שלו השיגו בממוצע קרוב ל-1.5 מיליון רכישות. הקרב נגד מאידאנה קרוב לוודאי שלא יגיע לרמות הללו, אך מייוות'ר עשה בשבוע האחרון ככל יכולתו לקדם את הקרב.

 

החוזה של מייוות'ר עם שואוטיים מחייב אותו לערוך עוד שלושה קרבות, שיכניסו לו יותר מ-100 מיליון דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x