ספורט עולמי

הנביא קרלו

ב-1997 ניבא קרלו אנצ'לוטי איך הכדורגל יראה בעתיד. הוא צדק וגם עזר לזה לקרות

אוריאל דסקל 10:3117.04.14

ב-1997, סיים קרלו אנצ'לוטי את קורס האימון המתקדם בעולם במרכז האימונים הלאומי באיטליה שבקוברצ'אנו (Coverciano). כדי לקבל את תעודת המאמן, היה צריך לכתוב תזה שלה נתן את השם Il futuro del calcio. Piu dinamicita (עתיד הכדורגל. יותר דינמיות).

 

גארת' בייל. מהירות, עוצמה, גיוון וערך בידורי גארת' בייל. מהירות, עוצמה, גיוון וערך בידורי צילום: רויטרס

 

כמאמן צעיר ברג'ינה הוא כתב: "האינסטינקט הטבעי של המאמנים, שכל הזמן מודאגים בקשר לעבודתם, הוא לעבוד על ההגנה". "הרצון להשיג תוצאות מיידיות נובע מהפחד להיות מפוטר. וכך, מאמנים רבים מקדישים זמן רב כדי למצוא את הפתרון היעיל ביותר כדי להפריע ולמנוע מהיריבות להתקיף". אנצ'לוטי ציין גם ש"עתיד הכדורגל הוא לא בהכנה להגנה אלא בהכנה להתקפה".

 

"האבולוציה של המשחק היא להגן ולשפר את המצבים ההתקפיים. ליעייל אותם. יותר דגש טקטי צריך להיות על טקטיקות התקפיות בזמן ששומרים על איזון בין התקפה להגנה. ולכן, המטרה בעתיד היא לשחק כדורגל דינמי ואני מאמין שהקונספט של דינמיות בכדורגל ישתפר עם הזמן. המשחק יהפוך ליותר זורם והגיוון של יכולות השחקנים יהיה נשק מאוד חשוב בהתפתחות של הכדורגל".

 

אנצל'וטי חיבר את הניחוש המלומד שלו לכך ש"הציבור ירצה מוצר ברמה גבוהה יותר, משהו ספקטקולרי ומהנה שמעניק את ההרגשה כי שווה היה לשלם הכרטיס או על ערוץ הטלוויזיה בתשלום". לפי אנצ'לוטי: "האוהדים לא ירצו לראות משחקים שמטרתם להשיג תוצאות בכל מחיר, הם רוצים להתרגש".

 

אנצ'לוטי, שמאז הוביל את מילאן לשתי אליפויות אירופה וזכה באליפויות באנגליה ובצרפת, הוסיף בתזה שלו: "הדינמיות תכריע את המשחקים. באזורים ההגנתיים הלחץ והיציאה למלכודת נבדל יהיו קריטיים ובאזוריים ההתקפיים, התנועה ללא כדור, המהירות, החשיבה המהירה ומהירות המסירה יהיו קריטים".

 

"כדי להעניק יעילות למשחק הזה, השחקנים, התנועה והמסירה, צריכים להיות מסונכרנים בצורה מושלמת. אם אין סנכרון, הקונספט של הדינמיות לא יעבוד". אנצ'לוטי סיכם.

 

הדינמיות של אנצ'לוטי אינה מתבססת רק על סילונים, כגון אנחל די מריה, גארת' בייל או כריסטיאנו רונלדו, שרצים למעלה ועושים את זה בצורה מרשימה, אלא בעיקר על עבודה מסונכרנת של חלקי הקבוצה המגוונים. צ'אבי אלונסו המנהיג החכם (אנצ'לוטי מאמין שהשחקן החכם ביותר צריך להיות בקישור ההגנתי), איסקו בעל סיבוב הקטיפה ויכולת המחשבה המהירה, לוקה מודריץ' הפעלתן, פפה האגרסיבי שדוחף למעלה וקרים בנזמה שיודע לעצור כדור או להעביר אותו בנגיעה לשחקנים המהירים ממנו בצורה כמעט מושלמת. ריאל מדריד מציגה העונה כדורגל דינמי, מגוון ומרשים. אנצ'לוטי ניבא שככה ישחקו כדורגל בעתיד .

 

אנצ'לוטי כתב את התזה שלו לפני שראה את ארסנל הגדולה של ארסן וגנר עם תיירי הנרי, דניס ברגקאמפ ופטריק וויירה. לפני שלמד את כריסטיאנו רונלדו, וויין רוני וקרלוס טבס במנצ'סטר יונייטד, לפי שחזה בהתפתחות הטיקי-טאקה הקטלני של פפ גווארדיולה בברצלונה וזה האיטי יותר, אך היעיל לא פחות, של נבחרת ספרד. הוא גם כתב את התזה הזאת לפני שיורגן קלופ פיתח בדורטמונד כדורגל דינמי כמו בחזונו של אנצ'לוטי עם שחקנים כמעט אלמוניים.

 

אנצ'לוטי ראה את הנולד בצורה כמעט מושלמת. הכדורגל היום הוא משחק של גיוון, אתלטיות, חכמה, מהירות וטכניקה עילאית - כפי שהודגם היטב בשער המרהיב של גארת' בייל, שאמנם היה מרשים במיוחד בגלל העוצמות שהיו מעורבות בו אבל התחיל עם יציאה מצוינת ממצב הגנתי למצב התקפי ושתי מסירות תחת לחץ קטאלני.

 

אתם יודעים מה עוד אנצ'לוטי ניבא? שהוא יוביל את ריאל מדריד לאליפות אירופה עשירית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x