$
אירועי ספורט

ההימור של באפט עבד: תחרות חיזוי תוצאות טורניר כדורסל המכללות נסגרה ללא מנצח

תחרות ה-Quicken Loans במסגרתה העמיד המיליארדר פרס של מיליארד דולר למנחש נכונה את תוצאות כל המשחקים נסגרה. באפט: "גביתי פרימיום שהיה גבוה בסכום הגיוני ממה שלדעתי הוא הסיכוי שיהיה זוכה"

שירות כלכליסט 11:3123.03.14
הספיקו יומיים של משחקים בטורניר כדורסל המכללות בארצות הברית כדי לקבוע שאף אחד מהמשתתפים בתחרות של Quicken Loans לא הצליח לחזות נכונה את הזוכה בכל אחד מהמשחקים. במידה וכן היה מצליח מישהו לנחש נכון את הזוכים, חברת ההשקעות של באפט, ברקשייר האת'וויי, הייתה נאלצת לשלם לו פרס של מיליארד דולר, כחלק מפוליסת ביטוח ששילמה לחברת ההלוואות.

 

באפט. "גביתי פרימיום שהיה גבוה בסכום הגיוני ממה שלדעתי הוא הסיכוי שיהיה זוכה" באפט. "גביתי פרימיום שהיה גבוה בסכום הגיוני ממה שלדעתי הוא הסיכוי שיהיה זוכה" צילום: בלומברג

 

התחרות פורסמה בינואר, והתגלתה כיחסי ציבור מצוינים לבאפט (83) ולמייסד Quicken Loans דן גילברט. כלי התקשורת השונים לענייני ספורט, כלכלה וחדשות דיווחו בהרחבה על התחרות, והעלו השערות לגבי הסבירות לזכייה. עם זאת, שתי החברות סרבו לחשוף מה היה גובה הביטוח.

 

ההפסד של דייטון לאוהיו סטייט מיום חמישי, והניצחון של מרסר ביום שישי נגד דיוק – הרסו את הסיכויים של 99% מהמשתתפים במשחק ההימורים. הניצחון של ממפיס על ג'ורג' וושינגטון ביום שישי בלילה, חיסל את הסיכוי של האחוז שעוד נותר.

 

"כולם אמנם אוהבים את האנדרדוג, אבל היה אפשר לשמוע אנחה קולקטיבית ברחבי המשרד בכל פעם שקבוצה פייבוריטית הפסידה", סיפר לבלומברג ג'יי פרנר, נשיא וסמנכ"ל השיווק של Quicken Loans. "הבנו שפירוש הדבר הוא שמרבית המשתתפים הפסידו את ההזדמנות לזכות במיליארד דולר".

  

לדבריו של באפט, לא ניתן היה לחשב מה הסיכוי שמישהו ינחש בצורה מדויקת את הזוכים בכל המשחקים, זאת מכיוון שבחירת קבוצה מנצחת אינה אירוע רנדומאלי כמו הטלת מטבע. טענה זו נכונה במיוחד בסיבוב הראשון, שבו הקבוצות המדורגות במקומות הגבוהים כמעט תמיד מנצחות.

 

"גביתי פרימיום שהיה גבוה בסכום הגיוני ממה שלדעתי הוא הסיכוי שיהיה זוכה", סיפר ל-ESPN לפני פתיחת הטורניר. "בחור אחד בברקשייר עשה חישוב משל עצמו, נפרד משלי, והיינו באותו אזור, רק שזה אזור נרחב למדי".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x