$
ספורט ופוליטיקה

פריז סן ז'רמן מתאחדת עם היריבות כדי להילחם במונאקו

המחלוקת בכדורגל הצרפתי סביב הפטור של מונאקו מתשלום מסים ממשיכה להתגבר, זאת לאחר ששבע קבוצות נוספות בליגות הבכירות, כולל היריבה המרה פריס סן ז'רמן, איימו לנקוט בפעולה משפטית

שירות כלכליסט 21:2116.02.14

המחלוקת בכדורגל הצרפתי סביב הפטור של מונאקו מתשלום מסים ממשיכה להתגבר, זאת לאחר ששבע קבוצות נוספות בליגות הבכירות, כולל היריבה המרה פריס סן ז'רמן, איימו לנקוט בפעולה משפטית. מהמועדון של הנסיכות הודו בתגובה כי הם "המומים".

 

 

 

פאלקאו במונאקו עם המנהל הספורטיבי ואדים ואסיליב. שבע קבוצות – בורדו, קאן, ליל, לוריין, אולימפיק מרסי, מונפלייה ופריס סן ז'רמן – טוענות שההסכם מחודש שעבר היה "נמהר ולקה בהיעדר שקיפות" ובהתאם "אינו מייצג כמה עקרונות בסיסיים בחוק" פאלקאו במונאקו עם המנהל הספורטיבי ואדים ואסיליב. שבע קבוצות – בורדו, קאן, ליל, לוריין, אולימפיק מרסי, מונפלייה ופריס סן ז'רמן – טוענות שההסכם מחודש שעבר היה "נמהר ולקה בהיעדר שקיפות" ובהתאם "אינו מייצג כמה עקרונות בסיסיים בחוק" צילום: רויטרס

 

מונאקו משחקת בליגה הצרפתית כבר קרוב למאה שנים וב-2004 אף העפילה לגמר הצ'מפיונס ליג. אולם בשנה שעברה ליגת הכדורגל הצרפתית (LFP) הצביעה בעד הדחת הקבוצה מהליגה כל עוד היא לא מעבירה את המטה שלה מעבר לגבול לצרפת עד יוני השנה.

 

כפשרה, מונאקו שבבעלות המיליארדר הרוסי דמיטרי ריבולובלב הסכימו לשלם 50 מיליון יורו לליגה כחלק מהסכם "שיבטיח למועדון את ההשתתפות באליפות תוך כדי שמירה על המטה בנסיכות".

 

אולם שבע קבוצות – בורדו, קאן, ליל, לוריין, אולימפיק מרסי, מונפלייה ופריס סן ז'רמן – טוענות שההסכם מחודש שעבר היה "נמהר ולקה בהיעדר שקיפות" ובהתאם "אינו מייצג כמה עקרונות בסיסיים בחוק". מסיבה זו הקבוצות מתכננות כעת להעביר את הנושא לבית המשפט.

 

על אף מיעוט הקהל, מארסיי המדורגת שנייה בטבלה, חמש נקודות מאחורי פריז סן ז'רמן, מצליחה באופן קבוע להחתים שחקנים זרים בכירים, שבהתאם לחוקי במונאקו אינם משלמים מס על השכר שלהם. כתוצאה מכך, הם פטורים מהחוק השנוי במחלוקת שהעבירה הממשלה להטלת מס של 75% על הכנסות מעל למיליון יורו, שמשפיע על שאר הקבוצות. זו הסיבה העיקרית להגברות הכעס על מונאקו, בטענה שהקבוצה זוכה ליתרון לא הוגן שמעניק לה עמדה מועדפת.

 

אך בקבוצה זועמים על כך שהם עדיין סופגים ביקורת על אף הסכם הפשרה. "דמוקרטיה תמיד הנחתה את ההתנהלות בכדורגל הצרפתי. השיחות עם הליגה התנהלו בתוך מסגרת חוקית וההסכם אושר ברוב גדול", הגיבו במועדון. "כל שנותר לנו לומר הוא שאנחנו המומים לגלות שערערו עליו ימים ספורים לאחר מכן".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x