$
רכישות

למרות המיקום בליגה, בג'פריס גרופ מליצים לקנות מניות של מנצ'סטר יונייטד

בנק ההשקעות אישר את המלצת ה"קנייה" של מניות הקבוצה, בגלל צפי הכנסות גבוה מזכויות שידור וחסויות

שירות כלכליסט 15:4212.02.14

בנק ההשקעות ג'פריס גרופ אישרה את המלצת ה"קנייה" שלה על מניות מנצ'סטר יונייטד, אף שהמניות של האלופה האנגלית חגות סביב שפל של 12 חודשים, והקבוצה נאבקת עם התוצאות הגרועות ביותר שלה בפרמיירליג. 

 

אולד טראפורד. ינצחו באמירייטס? אולד טראפורד. ינצחו באמירייטס? צילום: אם סי טי

 

בנק ההשקעות פרסם את ההמלצה לקראת פרסום תוצאות הרבעון השני של הקבוצה היום. על פי ההערכות של ג'פריס ההכנסות צפויות לטפס ב-11% ל-122 מיליון ליש"ט (201 מיליון דולר). "בעיקר בשל הצמיחה בזרוע השיווקית של הקבוצה". "המניות של מנצ'סטר יונייטד, שהחלה להיסחר בבורסה בניו יורק באוגוסט 2012, נפלו בחודש שעבר מתחת ל-15 דולר לשפל של 52 שבועות. אתמול המניות ירדו לשפל של 14.77 דולר.

 

הקבוצה מדורגת במקום השביעי בטבלת הפרמיירליג, לאחר שספגה שמונה הפסדים תחת המאמן החדש דיוויד מויס. במידה ולא תתחיל לנצח, הקבוצה עשויה לפספס את ההעפלה לטורניר הצ'מפיונס ליג הרווחי, בפעם הראשונה מאז עונת 1995-96. מאז הקמת הפרמיירליג ב-1992, יונייטד לא סיימה מתחת למקום השלישי.

 

"אף שהקבוצה מתקשה על המגרש לאחרונה, אנחנו נשארים אופטימיים", כתב האנליסט רנדל קוניק מג'פריס. "נחפש צבע

נוסף סביב הצמיחה בשכר, וכן עדכונים על חוזים חדשים לציוד עם נייקי או ספונסר פוטנציאלי חדש".

 

חוזה החולצות של הקבוצה ל-13 שנה עם נייקי, המוערך ב-303 מיליון ליש"ט, מסתיים בשנה הבאה. אדידס, פומה ו-ווריור ספורטס, חטיבה של ניו באלאנס, הביעו כולן התעניינות בהחלפת נייקי, כך לפי העיתון הבריטי האינדיפנדנט.

 

יונייטד, שבבעלות משפחת גלייזר האמריקאית, הפסידה לאחרונה לבאיירן מינכן את מקומה כמועדון הכדורגל השלישי העשיר ביותר במונחים של הכנסות, לפי הדירוג של דלויט. למרות זאת, חברת הייעוץ הדגישה כי היא "ממוקמת היטב" לטפס בחזרה בדירוג לאחר העונה הנוכחית, על רקע הכנסה גבוהה יותר מחוזי שידור וספונסרשיפ. ריאל מדריד וברצלונה מככבות בראש הדירוג.

 

בינתיים במנצ'סטר יונייטד הודיעו על עלייה ניכרת בהכנסות ברבעון השני ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. הכנסות המועדון עלו ב-11.6% מהשנה שעברה ל-122.9 מיליון ליש"ט בשלושת החודשים האחרונים של 2013. ההכנסות המסחריות טיפסו ב-18.8% וההכנסות מזכויות שידור טיפסו ב-18.7%. לפי המועדון: בזכות 6 הסכמי חסות חדשים - הכנסות המועדון מחסויות עלו ב-40%.

 

הרווחים עלו ל-22 מיליון ליש"ט בחצי השנה האחרונה של 2013. לפי המספרים החוב צומצמם ל-356.6 מיליון ליש"ט (ב-2008 עמד על 716 מיליון ליש"ט). אד וודוורד, היו"ר של המועדון, אמר שהקבוצה "תהיה פעילה מאוד בשוק העברות הקייצי".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x