ספורט ופוליטיקה

נשיא פיפ"א מבטל הבונוסים למנהלים הבכירים; דורש ביטול הגבלת הגיל בוועד האולימפי

לדברי ספ בלאטר בן ה-77, המשמש גם חבר הוועד האולימפי הבינלאומי, מחקר שערך הארגון מצא שמגבלות גיל מובילות לאפליה; לדבריו, יש לבטל את השתתפותם של חברים רק אם הם אינם מסוגלים לבצע את המטלות שלהם

שירות כלכליסט 18:3609.02.14

פיפ"א נקטה צעד נוסף במאמצי הרפורמה שלה לאחר שביטלה חלוקת בונוסים למנהלים הבכירים שלה, כך מדווחת סוכנות החדשות בלומברג. ההחלטה תקפה לחברי הוועד הפועל של פיפ"א. הגוף החזק בארגון, המונה 25 אנשים, הוא שאחראי לאישור חוזי השידור והספונסרשיפ הרווחיים.

עם זאת, הוועד הפועל עמד בשנים האחרונות במרכז כמה פרשיות שחיתות מתוקשרות. דומניקו סקאלה, יו"ר ועדת הביקורת והציות, מסר כי המנהלים הסכימו לבטל את הבונוסים בעקבות הטענה שהם מעלים את הסיכוי להתנהגות לא מוסרית.

 

נשיא פיפ"א, ספ בלאטר נשיא פיפ"א, ספ בלאטר צילום: רויטרס

 

"הוועד הפועל של פיפ"א הוא גוף מפקח ומקבל החלטות, הוא אינו אחראי על מכירות", הוסיף סקאלה. "מנקודת מבט מינהלתית איננו רוצים לחלק בונוס לאנשים שמפקחים על הפעילויות". סקאלה לא פירט מה גובה הבונוסים המבוטלים, ורק ניאות לומר כי מדובר בסכומים "משמעותיים". בדו"ח הפיננסי של פיפ"א ל-2012 צוין ששילמו 33.5 מיליון דולר ל"עובדים בדרג הנהלה גבוה", שכללו את הוועד הפועל והוועד הפיננסי.

 

בתוך כך, נשיא פיפ"א ספ בלאטר קרא לוועד האולימפי הבינלאומי לבטל את מגבלת הגיל של החברים בה. בלאטר (77), אמר כי מחקר שערכה פיפ"א מצא שמגבלות גיל מובילות לאפליה. לדבריו, יש לבטל את השתתפותם של חברים רק אם הם אינם מסוגלים לבצע את המטלות שלהם.

 

"אנחנו הגענו למסקנה שהטלת מגבלת גיל מהווה פעולה של אפליה. אפשר לשנות זאת בצורה דמוקרטית", אמר בלאטר בכינוס של הוועד האולימפי בסוצ'י. "לאפשר לחבר לפרוש לא בשל הגיל שלו, אלא מכיוון שהוא אינו מסוגל לעשות את העבודה. זה לא נורמלי להטיל מגבלת גיל".

 

במסגרת השינויים שהוכנסו לתוקף בעקבות שערוריית ההצבעות באולימפיאדת החורף בסולט לייק סיטי, חברי הוועד האולימפי חייבים להתפטר מתפקידם בהגיעם לגיל 70, זאת אם הצטרפו לאחר תחילת 1999, בעוד שחברים שהצטרפו לפני כן יכולים להמשיך ולכהן עד גיל 80. החלטה בנוגע לשינוי מגבלת הגיל עשויה להתקבל בדצמבר 2014.

 

לפי החוקים הנוכחיים, בלאטר ייאלץ להתפטר מהוועד האולימפי בעוד שלוש שנים. צ'אנג אונג (76) מקוריאה הצפונית חיזק את דבריו של נשיא פיפ"א וטען שיש לאפשר לחברים להישאר זמן רב יותר. "אני בן 76, אבל אני עובד היום יותר מכפי שעבדתי בעבר", הסביר. "תוחלת החיים של בני אדם גדלה כל הזמן".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x