$
אירועי ספורט

סקר: מרבית הרוסים סבורים שסוצ'י 2014 רעה לתדמית המדינה

רוב אזרחי רוסיה מאמינים שאולימפיאדת החורף מוכתמת בגלל שחיתות - ואינם מעוניינים שמדינתם תגיש הצעה לארח את המשחקים האולימפיים הקיציים

שירות כלכליסט 22:2006.02.14

מרבית הרוסים סבורים שאולימפיאדת החורף סוצ'י 2014 מוכתמת בגלל שחיתות, ואינם מעוניינים שמדינתם תגיש הצעה לארח את המשחקים האולימפיים הקיציים. כך על פי סקר שמפורסם היום ברויטרס.

 

 

 

 

פוטין. 17% מאמינים שהאולימפיאדה נועדה אך ורק כדי לשדרג את מעמדו פוטין. 17% מאמינים שהאולימפיאדה נועדה אך ורק כדי לשדרג את מעמדו צילום: אי פי איי

 

חברת המחקר Levada ערכה את הסקר בקרב 1,603 איש. הסקר הראה ש-47% מהרוסים סבורים כי עלות האולימפיאדה - מעל 50 מיליארד דולר - גבוהה בגלל שחיתות וכסף שנוהל לא בצורה ראויה על ידי הרשויות. ולדימיר פוטין, נשיא רוסיה, אמר שאין "עדויות לשחיתות". רק 22% מהנשאלים מאמינים שמי שאחראי לשחיתות יועמד לדין או ייענש. 17% סבורים שרוסיה מארחת את המשחקים רק כדי לשדרג את תדמיתו של פוטין בעולם.

 

למרות השחיתות, הרוסים מעוניינים שהאתלטים שלהם יגיעו להישגים יפים באולימפיאדה. רק 14% אמרו שאינם מתכננים לעקוב אחרי המשחקים. לפני הסקר 43% מהרוסים לא מעוניינים שהמדינה תגיש הצעה לאירוח משחקים אולימפיים קיציים. רק 32% רוצים שרוסיה תנסה לארח את המשחקים האולימפיים בקיץ.

 

פוטין מנסה שאירוח אירוע הספורט הגדול הראשון ברוסיה מאז קריסת ברית המועצות יעבור בשלום וישדרג את תדמית המדינה. עם זאת, פרשות השחיתות והיחס הממשלתי כלפי הקהילה ההומו-לסבית מציירים את סוצ'י בצבעים מאוד לא מחמיאים. לפי סקר ב"וושינגטון פוסט", רק 50% מהאמריקאים רואים את המשחקים האולמפיים בסוצ'י בצורה חיובית. 40% מהאמריקאים מסתכלים על סוצ'י 2014 בצורה מאוד לא חיובית.

 

בינתיים בצד המסחרי של המשחקים, AT&T  היא החברה הגדולה הראשונה, עם קשר למשחקים האולימפיים, שגינתה באופן רשמי את החוקים הרוסים נגד הקהילה ההומו-לסבית. חברת הטלקום מסרה: "אנחנו תומכים בשיוויון להומואים ולסביות, ומגנים אלימות, אפליה והצקה נגד הקהילה. החוקים של רוסיה נגד הקהילה ההומו-לסבית הם פוגעניים עבור אינדיבדואלים ומשפחות. הם פוגעים במגוון החברתי".

 

AT&T אינה ספונסרית של הוועד האולימפי הבינלאומי אבל כבר 30 שנה מעניקה חסות לנבחרת האולימפית של ארה"ב.

 

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x