$
רכישות

מה עושה מנצ'סטר יונייטד כדי לשמור את וויין רוני בקבוצה

ווין רוני שינה את דעתו והחליט לא לעזוב את מנצ'סטר יונייטד, זאת לאחר שהוענקה לו גישה ייחודית לתכנית ההוצאות של המועדון, גישה שסר אלכס פרגוסון מנע ממנו בעבר, כך מדווח העיתון הבריטי הגרדיאן

סוכנויות הידיעות 14:3127.01.14

ווין רוני שינה את דעתו והחליט לא לעזוב את מנצ'סטר יונייטד, זאת לאחר שהוענקה לו גישה ייחודית לתכניות ההוצאות של המועדון, גישה שסר אלכס פרגוסון מנע ממנו בעבר, כך מדווח העיתון הבריטי הגרדיאן.

 

 

וויין רוני. ידע על החתמת חואן מאטה וויין רוני. ידע על החתמת חואן מאטה צילום: איי אף פי

 

רוני עודכן מראש על העסקה בגובה 37.1 מיליון ליש"ט להחתים את חואן מאטה, וגם שוחח ארוכות עם המאמן דיוויד מויס והמנכ"ל אד וודוורד על החזון שלהם למועדון תחת הבעלות של משפחת גלייזר, זאת בניגוד מוחלט להתנהלות בימיו של פרגוסון.

 

לחלוץ נבחרת אנגליה נמסר מידע על שוק ההעברות, והוא עודכן לגבי העברות פוטנציאליות, במהלך שמכיר בחשיבות שלו למועדון ומעניק הכרה – ברמות הגבוהות ביותר באולד טראפורד, שלשחקן במעמדו של רוני מגיע לדעת האם לקבוצה שנאבקת כל העונה יש את השריר הפיננסי והשאיפות לסדר את העניינים.

 

השינוי בטקטיקה נחל הצלחה מיידית לאחר שרוני הודיע ליונייטד שהוא פתוח לרעיון להאריך את החוזה שלו, שמסתיים בסוף העונה הבאה, ובכך הוא זונח את הניסיונות לחייב מעבר לצ'לסי. שיחות יתקיימו בשבוע הבא והסימנים המוקדמים הם חיוביים, לכן ביונייטד מפגינים אופטימיות שבסופו של דבר השחקן יחתום על חוזה ארוך טווח שיעניק לו את האפשרות לעקוף את סר בובי צ'רלטון כמלך השערים של המועדון, עם 249 שערים.

 

רוני, שהבקיע עד כה 208 שערים, ציין בזמן שהגיש בקשת העברה באוקטובר 2010, כי הוא מודאג מהשאיפות של המועדון. אולם כתוצאה מכך הבהיר פרגוסון שלשחקן אין שום סיבה לצפות להיות מעורב ברמת הפרטים הללו. "אמרתי לו שלטעון שאנחנו לא שאפתניים זה שטויות", כתב פרגוסון באוטוביוגרפיה שלו. "ווין אמר שהיינו צריכים לנסות להשיג את מסוט אוזיל. התשובה שלי הייתה שזה לא עניינו איזה שחקן ננסה להשיג. אמרתי לו שזה התפקיד שלו לשחק ולהרשים". דיוויד גיל, קודמו בתפקיד של וודוורד העביר לרוני מסר דומה וכן ליועץ שלו פול סטרטפורד.

 

לעומת זאת, המשטר החדש נקט בגישה רכה יותר והביע נכונות לשוחח עם רוני על רכישות שחקנים, וכמובן להרגיע את החששות שלו בזמן שיונייטד מדורגת שביעית בטבלה בפרמיירליג, וזקוקה למייקאובר. יונייטד אמנם לא דנה באופן קבוע בנושא העברות עם שחקנים, אך השיחות עם רוני מצביעות על הבנה מצד הקבוצה שהיא פוגעת רק בעצמה אם תמשיך להתעלם ממנו. נראה שרוני העריך את יחס האח"מ שזכה לו, ולא מתח את הגבולות יותר מדי. הוא מודע לכך שיונייטד תסרב נחרצות לנהל מגעים עם צ'לסי ועל אף הערותיו של ז'וזה מוריניו כי קרוב לוודאי שיימכר לקבוצה מחוץ למדינה, רוני אינו מעוניין במיוחד לעבור מדינות.

 

רוני גם יהיה קפטן מנצ'סטר יונייטד לאחר שיחתום על החוזה החדש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x