אירועי ספורט

דיווח: 185 עובדים מתו אשתקד בעבודות ההכנה למונדיאל 2022

ארגון עצמאי בנפאל מסר כי 382 עובדים נפאליים מתו בשנתיים האחרונות בעבודה על התשתיות לקראת המונדיאל בקטאר

סוכנויות הידיעות 18:1126.01.14

מסמכים רשמיים שהגיעו לידי ארגון עצמאי בנפאל גורסים ש-382 עובדים נפאליים מתו בשנתיים האחרונות בעבודה על התשתיות לקראת המונדיאל בקטאר. רק ב-2013 מתו, על פי המספרים, 185 עובדים זרים בקטאר. מספר ההרוגים, שנבדק גם מול תעודות פטירה ודרכונים, עשוי עוד לטפס יותר בעקבות חשיפת מקרים נוספים.  

רפליקת הגביע העולמי בקטאר. אנשים נהרגים רפליקת הגביע העולמי בקטאר. אנשים נהרגים צילום: אימג'בנק, Gettyimages

 

הנתונים הועברו לעיתון הבריטי הגרדיאן על ידי PNCC - Nepali Co-ordination Committee . "פיפ"א וממשלת קטאר הבטיחו לעולם שהם ינקטו בפעולות להבטיח את הבטיחות של העובדים שבונים את האצטדיונים והתשתיות למונדיאל 2022. המספר המזעזע של ההרוגים חושף את השקר מאחורי ההבטחות הללו. מדובר בגברים צעירים וכשירים, שהעתיד שלהם היה מונח לפניהם, משפחות חיכו להם בבית והיו להם כל הסיבות לחיות. רבים מהם הועבדו מילולית עד מוות. אחרים מצאו מוות קשה יותר. פיפ"א בגדה בכולם".

 

נתונים שפרסמה לאחרונה אמנסטי אינטרנשיונל חשפו כי בקטאר עובדים 1.35 מיליון מהגרי עבודה. בנוסף לכך, מחקר של ארגון זכויות האדם טען כי סקטור הבנייה של קטאר מאופיין בהתעללות, ובחלק מהפרויקטים מנצלים במידה קיצונית את העובדים.

 

סליל שטי, מזכ"ל אמנסטי הוסיף: "אין שום תירוץ לכך שבאחת המדינות העשירות בעולם כל כך הרבה מהגרי עבודה מנוצלים באכזריות, אינם מקבלים שכר ונשארים להילחם על ההישרדות שלהם. חברות הבנייה והרשויות בקטאר מכזיבות את העובדים. המעסיקים בקטאר מתעלמים מזכויות האדם הבסיסיות של מהגרי העבודה. רבים מנצלים את האווירה המתירנית והיעדר האכיפה של חוקי עבודה כדי לנצל את עובדי הבנייה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x