$
אירועי ספורט

אצטדיוני אליפות אוסטרליה הפתוחה ישופצו ב-320 מיליון דולר

הממשלה המקומית במדינת ויקטוריה שבאוסטרליה חשפה תכנית שדרוג בשווי 338 מיליון דולר אוסטרלי (320.4 מיליון דולר) למלבורן פארק. התכנית מייצגת את השלב השני של תכנית הפיתוח לאצטדיון המארח את תחרות הגרנד סלאם אוסטרליה הפתוחה

סוכנויות הידיעות 17:4814.01.14

הממשלה המקומית במדינת ויקטוריה שבאוסטרליה חשפה תכנית שדרוג בשווי 338 מיליון דולר אוסטרלי (320.4 מיליון דולר) למלבורן פארק. התכנית מייצגת את השלב השני של תכנית הפיתוח לאצטדיון המארח את תחרות הגרנד סלאם אוסטרליה הפתוחה.

 

 

 

פנג שוואי באוסטרליה. הפרסים יגדלו פנג שוואי באוסטרליה. הפרסים יגדלו צילום: איי אף פי

 

השדרוג יתמקד בשיפורים לארנה רוד לייבר הרב תכליתית, שבה מתקיימת תחרות הטניס, ובשיפור הגישה למלבורן פארק. בנוסף לעבודות על רוד לייבר ארנה ושיפור הגישה, השלב השני של הפרויקט כולל גם בנייה של מגרש חדש עם 5,000 מושבים, מרכז מדיה ומידע חדש ויציע מרכזי חדש.

 

"אירועים מרכזיים כמו אליפות אוסטרליה הפתוחה מספקים יותר מרגעי ספורט מעולים, אלא גם דחיפה עצומה לכלכלה של ויקטוריה ויוצרים מקומות עבודה חדשים", הגיב מושל המדינה דניס נאפטיין. "אין ספק כי העבודות האלה ישמרו על מעמדו של פארק מלבורן כמגרש המוביל של טורנירי הגרנד סלאם בעולם ויבסס אף יותר את מעמדן של מלבורן וויקטוריה כבירות ספורט עולמיות".

 

העיתון המקומי הראלד סאן דיווח כי לאחר השלמת השיפוצים במלבורן פארק, רוד לייבר ארנה יוכל להכיל עד 15 אלף צופים, והייסנס ארנה תכיל 10,500 מושבים. כמו כן, מרגרט קורט ארנה תתרחב מ-6,000 מושבים ל-7,500, ובמגרש שאו ניתן היה להכיל 11 אלף אוהדים. הממשלה המקומית תספק יותר מ-298 מיליון דולר אוסטרלי לשלב השני של תכנית השדרוג, בעוד שמלבורן וקרן הפארק האולימפי יתרמו 40 מיליון דולר אוסטרלי.

 

השלב השני של פיתוח מלבורן פארק מגיע לאחר שדרוג ראשוני בשווי 366 מיליון דולר אוסטרלי. אליפות אוסטרליה הפתוחה יצאה לדרך בתחילת השבוע ותימשך עד ה-26 בינואר.

 

גם מגרשי היו.אס.אופן ומגרשי הרולאן גארוס יעברו שיפוצים מאסיביים בקרוב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x