$
ספורט עולמי

קארדיף סיטי הפסידה 30 מיליון ליש"ט ב-2012/13

החוב הכולל של הקבוצה עלה ל-118 מיליון ליש"ט, כמחציתו של הבעלים וינסנט טאן. היו"ר אופטימי: "הקבוצה בדרך להסדיר את כל חובותיה"

סוכנויות הידיעות 17:3914.01.14

קרדיף סיטי הפסידה 30 מיליון ליש"ט בעונה שבה עלתה לפרמיירליג, כך עולה מהחשבונות האחרונים של המועדון. החוב הכולל של הקבוצה עלה ל-118 מיליון ליש"ט, כשמעט יותר ממחציתו – 66 מיליון ליש"ט – הוא של בעלים וינסנט טאן.  

 

ויסנט טאן. רוב החובות אליו ויסנט טאן. רוב החובות אליו צילום: אימג'בנק, Gettyimages

 

אולם היו"ר של קארדיף מהמט דלמן טוען כי הקבוצה בדרכה להיות חופשייה מחובות. "ירשנו חוב גבוה, ואנחנו בתהליך החזרת חלק ניכר מהחוב הזה", אמר בראיון לתחנת הרדיו BBC ויילס ספורט. לדבריו, הבעלים המיליארדר המלזי הזרים לקבוצה 150 מיליון ליש"ט מאז 2010.

 

עוד הוסיף דלמן כי החוב יומר למניות, וברגע שהקבוצה תהיה חופשייה מחובות היא תמשיך לצמוח ותהיה בעמדה להחתים שחקנים טובים יותר. "זה כל כך חשוב שנהיה קבוצה מאוחדת", הוסיף. הוא אף ציין כי להערכתו אין לאוהדים סיבה להיות מודאגים מהנתונים שפורסמו. "איני חושב שהם צריכים לדאוג. נכנסנו לזה בעיניים פקוחות. אנחנו רוצים להיפטר מהחוב על ידי המרתו למניות. פירוש הדבר שווינסנט טאן יהיה הבעלים של 98% מהמועדון, ולא יהיו חובות. אם נישאר בפרמיירליג לא יהיו חובות והרווחים יתחילו להצטבר. דבר זה יבוא לידי ביטוי בכך שיהיו לנו שחקנים טובים יותר, נציג כדורגל טוב יותר וכן הלאה".

 

מנכ"ל הקבוצה סימון לים כתב בתקציר החשבונות: "התכניות וההשקעות שלנו קיבלו חיזוק". המסמכים שהוגשו לרשם החברות הבריטי מצביעים על כך שבשנה הפיסקאלית שהסתיימה ב-31 במאי, 2013 ההפסד התפעולי של קבוצת הכדורגל עמד על 30.9 מיליון ליש"ט, זאת לעומת קרוב ל-13 מיליון ליש"ט בעונה הקודמת.

 

כמו כן, שכר ומשכורות עמדו על 27 מיליון ליש"ט, זינוק מ-18.5 מיליון ליש"ט שנה קודם לכן. הכסף שהקבוצה חייבת עמד על 118 מיליון ליש"ט, כשמרבית החוב הוא לטאן.

 

אולם קבוצת אוהדים מאמינה שבזכות הכנסה גדולה יותר משידור המשחקים וההתחייבות של טאן לקבל מניות במקום מזומן, המועדון לא יפשוט את הרגל.

 

קיית' מורגן, רואה חשבון מוסמך שמכהן בדירקטוריון של קרן האוהדים של קארדיף סיטי, אומר כי הנתונים מצביעים על "רמה מדאיגה של הפסדים", כולל ירידה בהכנסות מ-20 מיליון ליש"ט ל-17 מיליון ליש"ט. אם כי, ההפסדים והחובות אמורים להיות מכוסים בזכות ההשתתפות בפרמיירליג וההתחייבויות של טאן, הדגיש מורגן.

 

"מדובר ברמה מדאיגה של חובות, וקצת יותר ממחציתם הם לטאן. יש לו תכניות להמיר את כל ההלוואות שלו למניות. אם הוא אכן יעשה זאת, פירוש הדבר שהמועדון יהיה פטור מחובות. אך אם הוא לא יעשה זאת, נישאר באותה עמדה פיננסית. החוב עולה אך לא תחול החמרה, מדובר הרי בכסף שחייבים לבעלים. אך אם הוא יפסיק את התמיכה , הקבוצה תאכל אותה".

 

להערכתו של מורגן, הקבוצה תרשום בעונה הראשונה שלה בפרמיירליג רווח שינוע בין 20-30 מיליון ליש"ט מרבית ההכנסה הזו תנבע מזכויות השידור.

 

"המטרה שלנו הייתה מאז ומתמיד לראות את הקבוצה משחקת בפרמיירליג. לאחר שעלינו בשנה שעברה מהצ'מפיונשייפ כאלופים, התכניות וההשקעות שלנו זכו לחיזוק", כתב לים בהצהרה שצורפה לחשבונות מתאריך ה-18 בדצמבר, 2013. "העלייה לפרמייליג הייתה הישג גדול למועדון הכדורגל שלנו, לבעלים המלזי שלנו טאן סרי וינסנט טאן ולאלפים הרבים של האוהדים של הקבוצה".

 

לים הוסיף כי ההשקעות מצד הבעלים מאז 2010 עזרו לפתור לא מעט מהבעיות הפיננסיות ההיסטוריות של המועדון, ויישמו "הליכי ניהול איתנים". לים טען עוד שהשקעה של 35 מיליון ליש"ט בשחקנים מספיקה כדי להפוך את קרדיף לקבוצה "יציבה ותחרותית" בפרמיירליג.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x