$
ספורט עולמי

המספרים מראים: סוארס טוב יותר מרונלדו ומסי

חלוץ ליברפול מציג נתונים נדירים העונה, וזאת בקבוצה בעלת תקציב קטן בהרבה משל ריאל מדריד וברצלונה

אוריאל דסקל 18:0913.01.14

לואיס סוארס רושם מספרים פשוט נדירים העונה. הוא שיחק 16 משחקי ליגה במדי ליברפול, כבש 22 שערים ובישל 5 שערים לחבריו. הוא גם יצר 47 הזדמנויות.

 

 

 

 

סוארס. נחכה למונדיאל סוארס. נחכה למונדיאל צילום: איי אף פי

 

גם השחקנים הטובים בעולם מחווירים לעומתו. כריסטיאנו רונלדו שיחק 18 משחקי ליגה, כבש 20, בישל 4 ויצר 26 הזדמנויות (21 פחות מסוארס). ליאו מסי מברצלונה שיחק 12 משחקי ליגה, כבש 8 שערים, יצר 20 הזדמנויות ובישל 4 שערים לחבריו.

 

מה שיותר מרשים הוא העובדה שלואיס סוארס עושה זאת בליגה האנגלית הבכירה ולא בליגה הספרדית.

 

רונלדו משחק בקבוצה עם תקציב של כ-490 מיליון יורו. מסי משחק בקבוצה עם תקציב של כ-460 מיליון יורו. היריבה הכי קרובה אליהם זו אתלטיקו מדריד - לה יש תקציב של כ-150 מיליון יורו. חצי מקבוצות הליגה הספרדית בעלות תקציב הקטן מ-50 מיליון יורו. התקציב של "היריבות" הגדולות קטן ב-300 מיליון יורו לפחות. איך אמר דייגו סימונה, מאמן אתלטיקו מדריד: "ההבדל בינינו לבין ברצלונה קטן - רק 400 מיליון יורו".

 

סוארס, לעומת זאת, משחק בקבוצה עם תקציב השכר החמישי הכי גדול בליגה. מנצ'סטר סיטי היא בעלת תקציב שכר של 235 מיליון יורו - 84 מיליון יורו יותר מהקבוצה של לואיס סוארס. סוארס מתמודד בפרמיירליג רק מול קבוצה אחת עם תקציב קטן מ-50 מיליון יורו. לפחות ב-20% מהמשחקים הוא יתמודד מול יריבה גדולה יותר מהבחינה הכלכלית. רוב הקבוצות שהוא משחק מולן בעלות תקציב שנע בין 70 מיליון יורו ל-235 מיליון יורו.

 

אם זה לא מרשים אתכם יותר מהמספרים של רונלדו או מסי, אז כנראה שצריך לחכות למונדיאל ולראות עד כמה רחוק אורגוואי של סוארס תלך ביחס לארגנטינה ופורטוגל. . 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x