$
רכישות

220 מיליון ליש"ט נמחקו מהשווי של מנצ'סטר יונייטד

המשך הגמגום של מנצ'סטר יונייטד בליגה, הוביל לירידה של 12% בשווי המניה של הקבוצה

סוכנויות הידיעות 15:4405.01.14

הגמגום של מנצ'סטר יונייטד בפרמיירליג והאפשרות הקיימת שלא תהעפיל בעונה הבאה לטורניר הצ'מפיונס ליג הובילו לכך ש-220 מיליון ליש"ט נמחקו משווי המניה של קבוצת הכדורגל בתוך חודש אחד. יונייטד, שישחקו היום (א') מול סוונזי באולד טראפורד בסיבוב השלישי של הגביע , בלי ווין רוני, רובין ואן פרסי ואשלי יאנג הפצועים, חוו ירידה של יותר מ-12% בשווי המניה שלהם, הנסחרת בבורסת ניו יורק. המניה נפלה מאז השישה בדצמבר מ-10.68 ליש"ט ל-9.36 ליש"ט, זאת בעוד שמדד S&P 500, שבו רשומה הקבוצה, רשם באותה תקופה עלייה של 2%.

מויס. מוריד את הערך? מויס. מוריד את הערך? צילום: רויטרס

 

במקביל, השווי הכולל של הקבוצה נפל מ-1.75 מיליארד ליש"ט בשישה בדצמבר ל-1.53 מיליארד ליש"ט ביום חמישי בניו יורק. הירידה בשווי של הקבוצה החלה כבר בתחילת אוקטובר. אף שמחיר המניה טיפס בסוף נובמבר, בעקבות ההכרזה על תחזיות חיוביות עבור ההכנסה השנתית, הירידה בשווי מאז תחילת דצמבר מקבילה לחוסר היכולת של הקבוצה לטפס לארבעת המקומות הראשונים בטבלת הפרמיירליג.

 

עבור הרבעון הראשון של השנה, יונייטד הודיעה כי ההכנסות עלו ב-29.1%. עם זאת, תחזית ההכנסות עבור השנה כולה, שנעה בין 420-430 מיליון ליש"ט, מבוססת על ההנחה שהקבוצה תסיים במקום השלישי לפחות העונה בפרמיירליג, ותעפיל לשלב רבע הגמר של הצ'מפיונס ליג.

 

יונייטד הוגרלה לשחק נגד אולימפיאקוס היוונית בחודש הבא בשלב שמינית הגמר, כך שקיים סיכוי גבוה שהקבוצה של מויס תוכל לעמוד ביעד העפלה לשמונה הגדולות. אולם, לאחר ההפסד הרביעי בבית ביום ראשון שעבר, האלופה היוצאת מדורגת שביעית, חמש נקודות מאחורי ליברפול, המדורגת רביעית.

 

כישלון להעפיל לצ'מפיונס ליג בעונה הבאה, פירושו שיונייטד תפסיד 20 מיליון ליש"ט לפחות בכספי זכייה, וצפויה פגיעה אפשרית במשיכה השיווקית של הקבוצה. יונייטד אמנם נותרו נחושים להרחיב את ההרכב שלהם החודש, אולם נראה שהבעלים, משפחת גלייזר, מוכנים לפסול שחקנים שזוהו כבר על ידי דיוויד מויס.

 

בכירים בקבוצה ממשיכים להביע אמון כי הקבוצה תוכל לשרוד בנוחות גם אם לא תעפיל בעונה הבאה לצ'מפיונס ליג, שכן הוקצו סכומים מרשימים לפעילות ההעברות בקיץ.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x