$
ספורט ופוליטיקה

יציעי העמידה בדרך חזרה לליגת הבכירות באנגליה?

יציעי עמידה קבועים עשויים לשוב לכל הליגות המשנה לאחר שמסמך התייעצות נשלח לכל 72 הקבוצות, בבקשה לכתוב את דעתן בנושא. גם בפרמיירליג יתחילו לשקול את העניין בחיוב

סוכנויות הידיעות 17:2729.12.13

יציעי עמידה קבועים עשויים לשוב לכל הליגות של הפוטבול ליג האנגלי, לאחר שמסמך התייעצות נשלח לכל 72 הקבוצות, בבקשה לכתוב את דעתן בנושא. כיום, מושבי עמידה מורשים רק בפוטבול ליג הראשונה ובפוטבול ליג השנייה, בעוד שהאצטדיונים של הקבוצות בצ'מפיונשיפ צריכים להיות מורכבים ממושבי ישיבה בלבד, לאחר שקבוצה משחקת בליגת המשנה במשך שלוש עונות.

 

יציע העמידה בדורטמונד. השראה? יציע העמידה בדורטמונד. השראה? צילום: רויטרס

 

הנושא עלה לראשונה בכנס היו"ר השנתי של הכדורגל האנגלי ביוני האחרון, והקבוצות הצביעו בעד המשך חקירת הנושא, ומסמך ההתייעצות, שחיבר המנכ"ל החדש שון הארווי, נשלח ביום שישי לכל הקבוצות. פדרציית אוהדי הכדורגל (FSF) היא אחת התומכות הגדולות בשנים האחרונות בעד יציעים בטוחים, והפוטבול ליג התייעצה איתה בזמן הכנת מסמך ההתייעצות.

 

"בשנתיים האחרונות חל שינוי משמעותי בגישה של הקבוצות כלפי היציעים הבטוחים", הגיב מלקולם קלארק, יו"ר משותף של ה-FSF. "מבחינת הפוטבול ליג החוק הזה הוא קשקוש גדול. הוא מרשה יציעי עמידה בליגה השלישית והרביעית אבל לא בליגת המשנה".

 

הפתרון קרוב לוודאי שיכלול מושבי רכבת היברידים, שניתן לקפל או ליישר לפי הדרישות כדי לאפשר עמידה בטוחה מאחורי מעקה בגובה החזה, כפי שקיים בחלק מהמגרשים בבונדסליגה כמו בזיגנאל אידונה (Westfalenstadion ) של בורוסיה דורטמונד.

 

נכון לשלב זה, לא התקיים דיון רשמי בנוגע ליציעים בטוחים בפרמיירליג, שבה האצטדיונים מחויבים להיות בעלי יציעי ישיבה בלבד מאז 1994. דיוויד גולד, מבעלי ווסטהאם, אמר בשבוע שעבר כי הוא "בהחלט מתכוון לשקול" התקנת יציעי עמידה בטוחים באצטדיון האולימפי. בארסנל, ארסן וגנר ציין כי הוא מסכים "ב-100%" עם הרעיון של היציעים הבטוחים, ואילו המנכ"ל איוון גזידיס הוסיף: "איזו סיבה יש להתנגד לכך, במיוחד אם אפשר להשיג יציעים בטוחים?"

 

שורה של סקרים שנערכו בקרב אוהדי ארסנל מצאו כי 90% תומכים בהתקנת יציעים בטוחים. מנצ'סטר סיטי, אסטון וילה, סנדרלנד, סוונסי, קרדיף, קריסטל פאלאס, ווסטהאם והאל, הן בין הקבוצות שתומכות באופן פעיל בבדיקת האפשרות. המסמך כולל גם התייחסות מפורשת לאסון הילסבורו ב-1989: "אסון האצטדיון בהילסבורו ממשיך להאפיל על המשחק שלנו עד היום, וחייבים לכבד את הזיכרון של 96 אוהדי הכדורגל שאיבדו את חייהם".

 

ליברפול היא קבוצת הפרמיירליג היחידה שמתנגדת באופן פעיל לרעיון, אך אפילו בליברפול הולכת וגוברת התחושה שיש להפקיד את האסון – שנגרם בשל פעולות משטרה שגויות ויציעים לא בטוחים – וחוסר הצדק המשווע שליווה אותו מנושא היציעים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x