$
ספורט עולמי

ספ בלאטר נגד סאטירה

נשיא פיפ"א פנה לבית המשפט במולדתו שוויץ בבקשה למנוע פרסום של ספר קריקטורות של המאייר הדני אולה אנדרסן, ובמרכזו דמות המזכירה במראה את בלאטר

סוכנויות הידיעות 15:3517.12.13

נשיא פיפ"א ספ בלאטר נוטה למצוא עצמו במרכז שערוריות, וכעת הוא שוב עלה לכותרות לאחר שפנה לבית המשפט במולדתו שוויץ בבקשה למנוע את הפרסום של ספר קריקטורות. 

בלאטר. "התדמית שלו תפגע" בלאטר. "התדמית שלו תפגע" צילום: אם סי טי

 

מאחורי ספר הציורים הסאטיריים עומד המאייר הדני אולה אנדרסן, ובמרכזו דמות המזכירה במראה את בלאטר. לפי עורכי דינו, "לבלאטר יצא מוניטין טוב, אך אם הקריקטורות יתפרסמו הוא לעולם לא יצליח לתקן את הנזק". עם זאת, ניסיונו של בלאטר (77) לאסור על פרסום הספר, שנקרא "הקריקטורות של פלאטר" ('The Platter Cartoons) רק משך יותר תשומת לב לספר עצמו, ומאמציו המשפטיים נגדו זכו לקיטונות בוז.

 

המקרה נחשף לראשונה בבלוג Transparency in Sport של אנדרו ג'נינגס. "לפני חודשים רבים נפלה בחלקי הזכות לראות כמה מהקריקטורות, ואני מבין מדוע בלאטר שונא אותן: החטא שלהן הוא שהן לא מתייחסות לקיסר עולם הכדורגל באותה רצינות כמו שהוא תופס את עצמו", כתב בבלוג.

 

זו לא הפעם הראשונה שבלאטר פונה לבית המשפט כדי למנוע פרסום של ספר. ב-2006 ספרו של ג'נינגס "פנדל! העול הסודי של פיפ"א: שוחד, הטיית קולות ושערוריות כרטיסים", ספג גם הוא צו מניעה.אולם הצו הוסר תוך 24 שעות לאחר שהמו"ל הרפר קולינס הכריז כי יערער על פסיקת בית המשפט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x