$
ספורט עולמי

העיתונים בספרד פרסמו תיקון: מסי ואביו לא חשודים בשת"פ עם קרטלי סמים

העיתון "אל פאיס", הרשויות בפרד ובקולומביה הפסיקו את החקירה שעסקה ברשת שארגנה אירועי ספורט והופעות באירופה ובצפון ודרום אמריקה להלבנת הון

סוכנויות הידיעות 15:0117.12.13

בעקבות הדיווח בעיתון הספרדי "אל מונדו" שחורחה מסי מעורב בחקירה הנוגעת להלבנת כספי סמים, עיתונים מובילים נוספים בספרד, ביניהם "אל פאיס", פרסמו תיקון לדיווח שמכחיש קשר בין חורחה מסי לרשת הסמים שנחקרת. 

 

חורחה הורשיו מסי. נקי חורחה הורשיו מסי. נקי צילום: רויטרס

 

על פי "אל פאיס", המשמר האזרחי הספרדי (UCO) והרשות הקולומביאנית האחראית, Dijin, סגרו את החקירה שעסקה ברשת שארגנה אירועי ספורט והופעות באירופה ובצפון ודרום אמריקה כאמצעי להלבנת הון מהפצת סמים.

 

בין האירועים שנחקרו היו המשחקים שנערכו במסגרת מסע "מסי וחברים" שהתקיים בשנתיים האחרונות בחודשי הקיץ במספר ערים, ביניהן בוגוטה ומדיין בקולומביה. מסיבה זו, הרשויות הספרדיות ביקשו משחקני ברצלונה ליונל מסי, חוסה פינטו, דני אלבס וחבייר מסצ'ראנו להעיד על הידוע להם לגבי הארגון של האירוע. אולם הרשות הספרדית הבהירה כי השחקנים וחורחה מסי הוזמנו לשמש כמקורות מידע להמשך החקירה, אך הם אינם מושא החקירה.

 

השחקנים המדוברים וחורחה טענו כי אין להם כל ידע לגבי מקור המימון של האירועים, והצהירו כי השתתפו בהם כדי לגייס כספים למטרות חברתיות שונות. השופט שמנהל את המקרה במדריד, אדוארדו לופז פאלופ, זיכה את חורחה מסי ואת בנו, לאחר שקבע שהם לקחו חלק מבלי שיהיו מודעים להתנהלות לא הולמת מצד המארגנים.

 

במקביל, הרשות הקולומביאנית שמנהלת את החקירה החליטה לסגור אותה לאחר שביצעה מספר מעצרים בקולומביה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x