$
חסויות וזכויות שידור

תואר ראשון לארסנל העונה: החסות הכי מוכרת

החסות של אמירייטס לקבוצת הכדורגל ארסנל היא המוכרת ביותר בקרב אוהדי הספורט בבריטניה, כך עולה מסקר חדש

סוכנויות הידיעות 17:3711.12.13

החסות של אמירייטס לקבוצת הכדורגל ארסנל היא המוכרת ביותר בקרב אוהדי הספורט בבריטניה, כך עולה מסקר חדש.

 

 

אצטדיון אמירייטס. הכי מוכר אצטדיון אמירייטס. הכי מוכר צילום: איי אף פי

 

הממצאים החדשים מסקר Sponsorlink של רפוקום מעלים כי בקרב האנשים שמגיעים לצפות באירועי ספורט בבריטניה, 88% מודעים לכך שאמירייטס הם בעלי זכויות השם לאצטדיון הבית של ארסנל. המודעות לכך שחברת התעופה מדובאי היא גם הספונסרית של החולצות של ארסנל הייתה גם כן הגבוהה ביותר מקרב כל קבוצות הפרמיירליג, ועמדה על 62% מהנשאלים.

 

"נראה כי אמירייטס קוטפים את הרווחים מחוזה הספונסרשיפ הכפול שלהם לאצטדיון ולחולצות, והיא כעת בעלת זכויות השם לאצטדיון המוכרת ביותר מכל האצטדיונים בבריטניה, וכן ספונסרית החולצות המוכרת ביותר", מסר בתגובה לממצאים צ'רלי דונדס מנהל רפוקום בבריטניה ובאירלנד. "בהשוואה, מנצ'סטר סיטי ואתיחאד אימצו מודל דומה לזה של ארסנל, וכתוצאה מכך רשמו בבריטניה רמות זהות של מודעות.

 

מבחינת מודעות ציבורית לספונסריות של חולצות בפרמיירליג, הן אמירייטס והן אתיחאד מדורגות בין שלושת המקומות הראשונים".

 

חוזה הספונסרשיפ הכפול הוותיק של בריטניה (Britannia) עם סטוק סיטי, שהסתיים ב-2012 לאחר 15 שנה, דירג אותם במקום השלישי מבחינת המודעות למחזיקי השם של האצטדיון בפרמיירליג, אחרי אמירייטס ואתיחאד. זאת על אף שדורגו במקום ה-33 ב"אהדה" מבין הקבוצות האנגליות. קבוצות שמשנות את שם האצטדיון, כמו לסטר סיטי עשויות לגלות שלוקח זמן להשיג הכרה בשם החדש.

 

מנצ'סטר יונייטד לדוגמה, שבו והדגישו לאחרונה כי אין בכוונתם למכור אי פעם את זכויות השם של אצטדיון אולד טראפורד, וגם הבית של צ'לסי נותר סטמפורד ברידג'. עם זאת, עסקאות מסוג זה הן לרוב משתלמות ביותר, גם מחוץ לפרמיירשיפ. דרבי קאונטי הבטיחה לעצמה חוזה לעשר שנים בגובה 7 מיליון ליש"ט להפיכת שמו של פרייד פארק לאצטדיון iPro.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x