$
ספורט עולמי

למה ריברי צריך לזכות ב"כדור הזהב"

להעניק תואר אינדיבדואלי לשחקן שלא הוביל את קבוצתו לאף תואר נוגד את הרוח של משחק הכדורגל

אוריאל דסקל 19:5611.12.13

כריסטיאנו רונלדו, ליאונל מסי ופרנק ריברי הוכרזו אמש כשלושת המועמדים הסופיים לתואר כדור הזהב. הזוכה המאושר יוכרז ב-13 בינואר, בטקס חגיגי שתקיים פיפ"א בציריך.

 

 על פי סוכנויות ההימורים, כריסטיאנו רונלדו פייבוריט לזכייה (יחס של 1.57 ל-1) וליאו מסי במקום השני (יחס של 2.5 ל-1). ריברי מקבל יחס של 15 ל-1. כלומר כמעט חסר סיכוי.

 

ריברי. סטטיסטית הוא היה טוב יותר ממסי ורונלדו ריברי. סטטיסטית הוא היה טוב יותר ממסי ורונלדו צילום: איי אף פי

 

יש בעייתיות רבה בתואר אינדיבדואלי לאתלט בענף קבוצתי.  כפי שארסן ונגר, מנג'ר ארסנל אמר: "אני נלחם כמו משוגע נגד כדור הזהב, שפוגע בכדורגל. באופן בלתי מודע, שחקן מקבל עידוד לעבוד עבור עצמו ולא עבור הקבוצה".

 

ולכן, צריך להיות רק שחקן אחד שזוכה בכדור הזהב - פרנק ריברי.

 

ב-2012/13 ותחילת עונת 2013/14 הוא לא כבש יותר שערים מכריסטיאנו רונלדו או ליאו מסי אבל הוא מסר יותר בישולים לחבריו לקבוצה ממסי או רונלדו. גם היו לו יותר מסירות "מפתח" ויותר דרבלים מוצלחים מהם (הסטטיסטיקות מ-WhoScored.com). אגב, הוא גם תיקל יותר וגם חטף יותר כדורים מרונלדו ומסי. סטטיסטית, פרנק ריברי היה שחקן קבוצתי יותר טוב ממסי ורונלדו. אבל יותר חשוב, הוא הוביל את הקבוצה שלו לתארים רבים וחשובים. מסי זכה בתואר אחד ורונלדו לא זכה באף תואר.

 

הוא זכה בתארים, לא על ידי כך שהעדיף את הסטטיסטיקות האישיות שלו, אלא על ידי היותו חלק משמעותי בקבוצה מצוינת. הוא מגלם את הרוח האינדיבדואלית במשחק קבוצתי בצורה היעילה והטובה ביותר ולכן הוא זה שאמור לזכות בתואר כדור הזהב. עם זאת, התואר עכשיו בידיים של פיפ"א ולה יש אינטרסים אחרים - ספק אם הוא יזכה.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x