$
ספורט עולמי

תיירי הנרי, פרדי ליונברג ומייקל אואן ישחקו בהודו?

ריליאנס ו-IMG הקימו מיזם משותף להשקת ליגת כדורגל במדינה. על פי ההערכות, המחיר לרכישת קבוצה עומד על 250 מיליון רופי (כ-4 מיליון דולר)

סוכנויות הידיעות 18:0122.10.13
כוכבים לשעבר מארסנל, מנצ'סטר יונייטד וצ'לסי כמו תיירי הנרי, דוויט יורק, פרדריק ליונברג, לואיס סאהה והרמן קרספו עשויים לשחק במגרשים ברחבי הודו.

 

נבחרת הודו. יקבלו תמיכה מהסופרסטארים לשעבר? נבחרת הודו. יקבלו תמיכה מהסופרסטארים לשעבר? צילום: איי אף פי

 

ריליאנס ו-IMG הקימו מיזם משותף (IMG-R) להשקת ליגת כדורגל של מיליוני דולרים, שאמורה לצאת לדרך בינואר 2014. שתי החברות הן גם שותפות מסחריות בפדרציית הכדורגל של הודו (AIFF). בשנה שעברה ניסו להרים פרויקט דומה אבל לא הצליחו בגלל בעיות מימון.

 

ליגת הכדורגל הראשונה מסוגה במדינה, שככל הנראה תיקרא סופר הליגה ההודית, תכלול שמונה קבוצות עם שחקנים מרכזיים מרחבי העולם לצידם של כוכבים מקומיים. הליגה צפויה להימשך שלושה חודשים בין ינואר למרץ.

 

הקבוצות ייקבעו במכירה פומבית שתיערך בתחילת החודש הבא, אך כבר הוחתמו כוכבים כמו שוערה לשעבר של מנצ'סטר יונייטד פיטר שמייכל ומרסל דסאי, שזכה עם נבחרת צרפת במונדיאל, לתפקיד מאמנים של הקבוצות.

 

על פי ההערכות, המחיר לרכישת קבוצה עומד על 250 מיליון רופי (כ-4 מיליון דולר). כוכבי הליגה האנגלית, ביניהם יורק, ליונברג, פירס, קרספו וסאהה כבר הוחתמו לטורניר, בעוד שכוכבים גדולים יותר כמו הנרי מארסנל ומייקל אואן נמצאים עדיין במגעים. שמייכל ודסאי הוחתמו גם כן, ומתנהל משא ומתן עם מנג'רים נוספים.

 

על מנת לקדם ולשדר את הליגה ברחבי העולם, המיזם חתם על שותפות לעשר שנים עם סטאר אינדיה. על פי הדיווח החוזה נאמד ב-15 מיליארד רופי (24 מיליון דולר).

 

מומבי, כלכותה, צ'נאי, גווטהאטי, בנגלור, קוצ'י, גואה ופונה זוהו כתשע הערים שקבוצות בהן יוצעו למכירה.

 

יו"ר IMG-R ניטה אמבאני אישרה את המהלך. "הוספת סטאר כשותפה מחזקת את המאמצים והמחויבות שלנו להרים את הכדורגל ההודי למקומו הראוי. אנחנו תופסים את השקת ליגת הכדורגל כהגשמה של חלומם של מיליארד הודים לחוות בדרכים חדשות את המשחק המוערך ביותר בעולם".

 

אודאי שנקר, מנכ"ל סטאר אינדיה הוסיף: "הודו רעבה לספורט שני. במשך זמן רב מדי, אוהד הספורט ההודי חיכה למהפכה הזו. המטרה שלנו היא לא פחות מיצירת תנועה מסביב לכדורגל בהודו. אנחנו רוצים לשים את הודו על המפה".

 

שמונה הקבוצות ייקבעו במכרז שנקבע לתחילת החודש הבא. בעלי הקבוצות בפרמיירליג ההודית כמו שאה רוק קאהן (כלכותה נייט ריידרס), קלנידהי ודאינידהי מאראן (הידרבאד סנרייזרס), GMR גרופ (דלהי דרדבילס) ואמרג'ינג מדיה (ראג'אסטן רויאלס) הביעו עניין ברכישת קבוצות. בנוסף, כוכבי בוליווד כמו רנביר קאפור, ג'ון אברהם ואחרים הביעו גם כן התעניינות. בקרב התאגידים, טוני פרננדז מאיר אסיה, ראנה קאפור, יו"ר בנק יס סוניל מיטאל מ-Airtel, אנאנד מהינדרב, הירו גרופ, רוני סקרוואלה מ-UTV וסאבאס ג'וזף מוויזקראפט, מנהלים כבר מגעים עם המיזם.

 

"העניין שהובע עד כה הוא עצום הציעו לרנביר לשמש כשגריר של המותג, אך מכיוון שהוא אוהד כדורגל כל כך נלהב, הוא רצה קבוצה משל עצמו", מסרו מקורות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x