$
אירועי ספורט

התכניות להרחבת הרולאן גארוס קיבלו אור ירוק

תוכנית השיפוץ ביותר מ-270 מיליון יורו נעצרה על ידי בית המשפט במרץ וחזרה למסלולה. העבודות יתחילו השנה

סוכנויות הידיעות 15:2221.10.13

תכניות להרחבת הרולאן גארוס, המגרש שמארח את אליפות צרפת הפתוחה בטניס, קיבלו אור ירוק לאחר שבית הדין המנהלתי בפריז (Administrative Court of Paris) פסק לטובת הפרויקט. על אף שאושר כבר לפני שנתיים על ידי הרשויות בפריז, הצעתה של פדרציית הטניס הצרפתית (FFT) להרחיב את האתר לתוך שטח סמוך של גנים בוטניים, המוכר בשם Jardin des Serres d' Auteuil, הוקפאה במרץ לאחר שבית דין צידד בקבוצות מקומיות שהתנגדו לתכנית מטעמים סביבתיים.

 

המגרש ברולאן גארוס. כל המגרשים של הגרנד סלאמים משופצים המגרש ברולאן גארוס. כל המגרשים של הגרנד סלאמים משופצים צילום: אם סי טי

 

עם זאת, הפסיקה הזו בוטלה ועבודות השיפוץ, שכוללות התקנת גג שניתן להזזה במגרש הדגל פיליפ קרטייה, יחלו לפי התכנון בהמשך השנה. העבודה צפויה להסתיים ב-2017.

 

פדרצית הטניס הצרפתית בירכה על הפסיקה שהתקבלה ביום חמישי והביעה "סיפוק רב". החדשות מהוות ללא ספק הקלה לפדרציה, שכן מופעל עליה לחץ רב לא לפגר אחרי ההתפתחויות השונות בעולם הטניס.

 

רולאן גארוס, המתפרש על פני 85 דונם, נחשב לקטן ביותר מקרב מגרשי ארבע תחרויות הגרנד סלאם, והשחקנים, התקשורת והאוהדים מתלוננים לעיתים קרובות על המחסור במקום והמתקנים הצפופים של הטורניר, בייחוד כשיורד גשם. התלונות הללו בולטות במיוחד לאור העובדה שמארגני שלוש תחרויות הגרנד סלאם האחרות משקיעים בשלב זה בכבדות בפיתוח המתקנים.

 

התאחדות הטניס של אוסטרליה מוציאה 360 מיליון דולר אוסטרלי כדי להבטיח שמלבורן פארק, שיכלול שלושה גגות עד 2016, יוותר אחד ממתקני הטניס המודרניים ביותר בעולם. במקביל, השיפוץ המקיף של המתקן בפלשינג מדו'ס בעלות של 550 מיליון דולר, שבו פצחה התאחדות הטניס האמריקאית (USTA), ויכלול התקנת גג מעל אצטדיון ארתור אש, מתחיל לצבור תאוצה. כמו כן, All England Lawn Tennis Club החלו לעבוד על תכנית על שאפתנית עבור וימבלדון.

 

פסיקת בית המשט בפריז התקבלה בתזמון נוח במיוחד עבור הפדרציה הצרפתית. שבוע קודם לכן הפדרציה אישרה כי רק שתי חברות השתתפו למכרז לרכישת זכויות השידור המקומיות למשחקי הרולן גארוס עבור המחזור הקרוב של ארבע שנים.

 

מתוך 10 מועמדים פוטנציאלים, רק יורוספורט ו- France Télévisions הגישו הצעות לרכישת הזכויות, ושני הצדדים לא עמדו בקריטריונים שהציבה הפדרציה למכרז. ההכנסות ממכירת הזכויות חיוניות לתכנית ב-340 מיליון דולר להרחיב את הרולאן גארוס, כך שהפדרציה נאלצת כעת לשקול מחדש את הליך המכרז וסיבוב שני של הצעות צפוי להתקיים בקרוב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x